Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowe Podkarpacie
Michał Radwański hokeistą KH Sanok2010-04-07 18:13:00

Po dwóch latach gry w Cracovii, Michał Radwański wraca do macierzystego klubu z Sanoka. Lider ubiegłego sezonu Polskiej Ligi Hokejowej w klasyfikacji +/- (+30) podpisał dwuletni kontrakt. - Szykuje się fajna drużyna w Sanoku, dlatego zdecydowałem się wrócić – mówi popularny „Rudy”.


- Ciężko mi ocenić postawę drużyny Sanoka w poprzednim sezonie, bo graliśmy tylko dwa mecze przeciwko nim. Liczyłem, że Sanok załapie się do ósemki, ale drużyny w tej grupie były wyrównane i zabrakło bardzo niewiele, by awansowali. Po wynikach widać było, że Sanok nie jest słabą ekipą – wspomina Radwański.

- W każdym zespole musi być bramkarz, który pomoże drużynie i oczywiście obrona. Ja zawsze to powtarzam, z tyłu na zero a z przodu zawsze coś wpadnie - dodaje.

- Różnych miałem trenerów w życiu, więc mi to nie przeszkadza jaki będzie w Sanoku. Podporządkowuje się zawsze szkoleniowcowi - zapewnia napastnik.

- Żona zawsze chciała być w Sanoku. Gdy nadarzyła się okazja i porozumiałem się w sprawie kontraktu, zdecydowaliśmy się wrócić do Sanoka. Syn Alex ma sześć lat i chcę go zapisać do Niedźwiadków, tutaj są duże możliwości rozwoju dla dziecka. Drugi syn Alan ma cztery miesiące i też w przyszłości chcę go zapisać do Niedźwiadków – tłumaczy Radwański.
* * *
Michał Radwański urodził się 20 lipca 1980 roku w Sanoku. Występował w klubach z Sanoka, Krynicy, Nowego Targu i Krakowa, rozegrał trzy sezony w Kanadzie. W reprezentacji Polski zaliczył 30 meczów zdobywając w nich 9 bramek.
W sezonie 2003/2004 "Rudy" sięgnął po mistrzostwo Interligi z Podhalem a sam został wybrany najlepszym zawodnikiem rozgrywek, zdobywając 14 bramek. W 2007 roku zdobył mistrzostwo Polski z ekipą Nowego Targu. Przygodę z Kanadą rozpoczął w 1999 roku występując w Pembroke (Ontario), gdzie w zespole Lumber Kings Junior A Hockey Club był jednym z najlepszych zawodników ligi CJHL. Przebywał w Kanadzie trzy sezony. Przez ten czas zdobył 89 bramek oraz zaliczył 84 asysty.
Dwa ostatnie sezony spędził w Cracovii zdobywając z tą drużyną mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski. W zakończonym niedawno sezonie rozegrał 56 meczów, notując w nich 33 pkt za 20 goli i 13 asyst. Na ławce kar spędził 20 minut. W klasyfikacji +/- zanotował +30 co było najlepszym wynikiem w PLH (ex-equo z Adrianem Parzyszkiem z GKS Tychy).
Sebastian Królicki / www.hokej.net


radwanskidb.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty