Strona główna > Sportowa Małopolska
PP: Puszcza odpadła z rezerwą Lecha2021-09-29 22:08:00

I-ligowa Puszcza Niepołomice odpadła w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. "Żubry" przegrały we Wronkach z II-ligową rezerwą Lecha Poznań.

Lech II Poznań - Puszcza Niepołomice 2-1 (0-1)

0-1 Bartosz Włodarczyk 39

1-1 Damian Kołtański 49

2-1 Patryk Gogół 52

Sędziował Łukasz Ostrowski (Szczecin). Żółte kartki: Wilak, Krivets, Gogół, Kryg, Laskowski, Marciniak - Cichoń. Mecz we Wronkach, bez publiczności.

LECH II: Mleczko - Kaczmarek, Laskowski, Pingot, Malec (72 Palacz) - Wilak (46 Karbownik), Kryg, Gogół (64 Czekała), Krivets (46 Marciniak), Kołtański - Spławski (79 Wełniak).

PUSZCZA: Wróblewski - Aftyka, Hladik, Domagała (83 Thiakane), Strózik (46 Dziadosz) - Włodarczyk, Hajda (72 Stępień), Mroziński, Cichoń (72 Boguski), Górski (57 Pięczek) - Kobusiński.

Od początku rezerwy Lecha próbowały przejąć inicjatywę. Goście w nieco odmienionym składzie nie dopuszczali gospodarzy do groźnych okazji. Puszcza starała się kontrować, ale również nie była w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Mleczkę. W 39. minucie indywidualną akcją popisał się Włodarczyk. Pomocnik niepołomiczan złamał akcję do środka i uderzył z dystansu, a piłka wpadła do siatki.

Po zmianie stron Lech błyskawicznie wyrównał. W 49. minucie strzelał Karbownik, Wróblewski odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Kołtański i było 1-1. W 52. minucie Lech II objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu Spławskiego piłkę do bramki skierował Gogół.

"Kolejorz" po objęciu prowadzenia dobrze bronił się na własnej połowie, a przy tym odważnie wychodził z kontrami. Pod koniec meczu Puszcza postawiła wszystko na jedną kartę. Niewiele brakowało, a w końcówce gospodarze mogli podwyższyć. Dwukrotnie Lech wychodził z kontrą mając przewagę liczebną. Zawodnicy poznańscy nie potrafili jednak wykorzystać tych sytuacji.