Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Historia Władysława Kozakiewicza w Kinie Pod Baranami2021-07-25 05:41:00

W dniach 26-29 lipca krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na pokazy filmu dokumentalnego "Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza", w reżyserii Ksawerego Szczepanika.


To poruszająca opowieść o losach legendarnego polskiego tyczkarza, który w 1980 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie stoczył pasjonujący pojedynek z reprezentantem ZSRR na oczach milionów telewidzów. Wyprowadzony z równowagi przez sowiecką publiczność, po spektakularnym zwycięstwie wykonał słynny gest, który został uznany za polityczną prowokację.


W "Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza" o swojej karierze opowiada sam sportowiec, jak również wielu jego znajomych i bliskich. Twórcy filmu dotarli do unikatowych materiałów archiwalnych, polskich i zagranicznych, które współtworzą tą porywającą opowieść o karierze sportowej, w której nie zabrakło chwil triumfu, ale też łez, goryczy i rozczarowania.


Dokument "Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza" zostanie zaprezentowany w krakowskim Kinie Pod Baranami w dniach 26-29 lipca, o godzinie 19.30. Bilety na film dostępne są w kasie kina oraz online.


Szczegółowe informacje - TUTAJ

Więcej: kinopodbaranami.pl

Więcej: kinopodbaranami.pl


po zloto.jpg
po zloto2.jpg
po zloto3.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty