Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Nowi trenerzy w małopolskich klubach2021-07-10 23:19:00

Paweł Nowak za Daniela Bartkowskiego w Unii

Paweł Nowak został nowym trenerem Unii Tarnów na sezon 2021/2022. Zastąpi Daniela Bartkowskiego, kty wywalczył z Unią awans do III ligi. Prezes Unii Artur Szklarz wyjaśnił w serwisie klubu, że nie udało mu się dojść do porozumienia co do nowego kontraktu z dotychczasowym szkoleniowcem, a Paweł Nowak nie potrzebował wiele czasu do namysłu, by przyjąć ofertę Unii Tarnów. - Na pewno ważnym czynnikiem przy wyborze trenera było jego ogromne doświadczenie zawodnicze na najwyższym poziomie rozgrywkowym, a także preferowany sposób pracy nastawiony na rozwój zawodników, co w trzyletnim planie naszego klubu ma szczególne znaczenie – powiedział Artur Szklarz. Jako zawodnik, będąc wychowankiem Wisły Kraków, Paweł Nowak reprezentował barwy Wisły, Cracovii, Lechii Gdańsk, Sandecji Nowy Sącz czy Garbarni Kraków. Pracę trenerską rozpoczął jako asystent Tomasza Kafarskiego w I-ligowej Sandecji Nowy Sącz, prowadził także IV ligową Watrę Białka Tatrzańska.


Wiślanie z Łukaszem Skrzyńskim

Łukasz Skrzyński został trenerem IV-ligowych Wiślan Jaśkowice. Były zawodnik ekstraklasowej Cracovii, Polonii Warszawa i Zawiszy Bydgoszcz, gdzie był również dyrektorem sportowym,  w ostatnim czasie prowadził Dalin Myślenice. W Jaśkowicach zastąpił Wojciecha Ankowskiego. 


Nadwiślan bez trenera Woźniaka

Paweł Woźniak nie jest już trenerem drużyny Nadwiślanu Kraków - poinformował klub na swoim FB. Prowadził zespół od lata 2018 r. W tym roku Nadwiślan zajął 12. miejsce w 2. grupie kralowskiejj okręgówki i spadł do A klasy. Woźniak prawdopodobnie nadal będzie pełnił rolę trenera jednej z grup młodzieżowych w Nadwiślanie.


Bartosz Gaweł trenerem Kmity

Piłkarzy AP Kmita Zabierzów poprowadzi Bartosz Gaweł - ogłosił klub.  Zastąpił Damiana Rębisza, który zdecydował się na kontynuowanie pracy w innym klubie. Nowy trener będzie odpowiedzialny za obie drużyny seniorskie. B. Gaweł w przeszłości przez siedem lat pracował już w AP Kmita Zabierzów z grupami młodzieżowymi, prowadził Wisłę Czernichów i Strażaka Kokotów. 


Piotr Gruszka trenerem Tempa Rzeszotary 

 Piotr Gruszka, znany w środowisku krakowskim piłkarz i trener, został  nowym szkoleniowcem seniorów Tempa Rzeszotary (gr. III krakowskiej okręgówki). Będzie miał za zadanie utrzymać drużynę w pierwszej połowie tabeli. Klub informuje na swoim FB, że po ponad trzytygodniowych poszukiwaniach nowego szkoleniowca, gdy z pracy w Tempie zrezygnował Paweł Matera, zarząd Tempa postawił na sprawdzonego trenera. Gruszka jako piłkarz związany był m.in. z Cracovią, Wawelem i Górnikiem Wieliczka, a w barwach Górnika Zabrze zanotował 78 występów w ekstraklasie. W pracy trenerskiej miał sukcesy, m.in. wprowadzając do IV ligi Czarnych Staniątki (2012) i Orkana Szczyrzyc (2018). Ostatnio pracował przez dwa sezony jako trener w innej drużynie tej samej grupy - Gdovii. 

ST/strony klubowe
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty