Wisła nie przeszła Warty...2021-04-17 23:28:00

W 25. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków przegrała z Wartą Poznań 0-1. Biała Gwiazda doznała porażki z "Zielonymi" również w pierwszym meczu (1-2).

Wisła Kraków - Warta Poznań 0-1 (0-0)

0-1 Mateusz Kuzimski 88

Sędziował Wojciech Myć (Lublin). Żółte kartki: Szot, Frydrych - Kupczak, Ivanov. Mecz bez publiczności.

WISŁA: M. Lis - Burliga (90 Buksa), Radakovic (31 Szot, 90 Medved), Frydrych, Sadlok - Starzyński, Kuveljic (65 Mawutor), Zhukov, Savic, Yeboah - Brown Forbes.

WARTA: A. Lis - Kuzdra, Ławniczak, Ivanov, Kiełb - Grzesik (74 Kuzimski), Kupczak, Trałka, Żurawski (62 Czyżycki), Baku - Zrelak (85 Rodriguez).

W I połowie lepsza była Wisła. Strzelali m.in. Kuveljic i Yeboah. W 43. minucie ten ostatni był blisko czystej pozycji, ale w ostatniej chwili został powstrzymany przez obrońcę. Goście mieli swoją szansę w 45+2. minucie, piłka odbiła się od nogi Kupczaka i przeszła tuż obok słupka.

Po przerwie mecz się wyrównał, w końcówce coraz groźniej atakowali poznaniacy. Mieli świetną okazję w 79. minucie, ale jej nie wykorzystali. W 88. minucie wyszła im znakomita kontra. Akcję zaczął Trałka, Czyżycki zagrał idealnie do wchodzącego między dwóch defensorów Kuzimskiego, który w sytuacji sam na sam uderzył z 8 m obok bramkarza do siatki.

To trzecia kolejna porażka wiślaków.

Statystyka meczu: 15:13 w strzałach, 1:6 w celnych, 52:48% w posiadaniu piłki, 12:4 w kornerach i 111:107.5 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.