Nie ma mocnych na Sandecję2021-03-27 23:27:00

W 22. kolejce Fortuna 1 Ligi Sandecja pokonała w Nowym Sączu ŁKS Łódź 2-1. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył w doliczonym czasie z karnego Michal Piter-Bučko.

Sandecja Nowy Sącz - ŁKS Łódź 2-1 (1-0)

1-0 Kamil Ogorzały 33

1-1 Mikkel Rygaard 63

2-1 Michal Piter-Bucko 90+2 (karny)

Sędziował Kornel Pasz kiewicz (Wrocław). Żółte kartki: Ogorzały, Danek - Trąbka, Dąbrowski, Rygaard. Mecz bez publiczności.

SANDECJA: Pietrzkiewicz - Danek, Boczek, Piter-Bucko, Dziwniel - Chmiel, Hajda, Kasprzak, Ogorzały (87 Ella Ken), Małkowski (71 Błanik) - Ruben Lopez Huesca (71 Rafael Victor).

ŁKS: Malarz - Sobociński, Dąbrowski, Klimczak, Nawotka - Rygaard, Dominguez, Gryszkiewicz (58 Marciniak), Trąbka (83 Wolski), Rozwandowicz - Sekulski (30 Janczukowicz).

Z pięciu meczów w tym roku Sandecja wygrała trzy, a dwa zremisowała. Dziś biało-czarni pokonali trzeci w tabeli ŁKS.

W 25. minucie spotkanie zostało przerwane na około pięć minut z powodu kontuzji Łukasza Sekulskiego, który na noszach musiał opuścić plac gry.

Jak padły gole

1-0

Górną piłkę w polu karnym wygrał Chmiel, zgrał do Ogorzałego, który pięknym uderzeniem w samo okienko nie dał szans Malarzowi.

1-1

Zawodnicy ŁKS-u wykorzystali zamieszanie w polu karnym gospodarzy, Rygaard posłał piłkę tuż obok bezradnego Pietrzkiewicza.

2-1

Faulowany w polu karnym był Błanik, do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Piter-Bucko i pewnym strzałem zapewnił Sandecji komplet punktów.