Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Uroš Radaković wypożyczony do Wisły2021-02-24 23:31:00

Kadrę Wisły Kraków wzmacnia 26-letni środkowy obrońca Uroš Radaković. Zawodnik trafił pod Wawel na zasadzie półrocznego wypożyczenia ze Sparty Praga.


Uroš Radaković urodził się 31 marca 1994 roku w Belgradzie. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Crvenej Zvezdy, skąd następnie przeniósł się do drużyny FK Proleter Nowy Sad. W 2012 roku serbski defensor postanowił spróbować swoich sił poza granicami ojczyzny i zdecydował się na przeprowadzkę do Włoch, reprezentując takie kluby, jak Bologna FC i Novara Calcio 1908.


W 2015 roku Radaković udał się na wypożyczenie do Sigmy Ołomuniec, gdzie dwa lata później przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego. W 2018 roku zawodnik zamienił Ołomuniec na Pragę, zasilając szeregi tamtejszej Sparty.


Mierzący 194 cm obrońca w barwach klubu ze stolicy Czech rozegrał łącznie 34 spotkania, zdobył dwie bramki i zanotował jedną asystę. W ostatnim czasie piłkarskiego doświadczenia nabywał w rosyjskim FK Orenburg oraz kazachskim FK Astana, gdzie przebywał na wypożyczeniu.


Uroš Radaković ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Serbii.


wisla.krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty