Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Jakub Kosecki nowym zawodnikiem Cracovii2021-02-23 20:46:00

Jakub Kosecki podpisał kontrakt z Cracovią do końca obecnego sezonu. 30-letni skrzydłowy ma bogate piłkarskie CV. 


W barwach kolejno Legii, Lechii Gdańsk oraz wrocławskiego Śląska Kosecki rozegrał 102 spotkania w PKO BP Ekstraklasie, dziewiętnastokrotnie trafiając do siatki. 17 razy również asystował. Jako zawodnik zespołu z Warszawy trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski oraz krajowy Puchar.


Pierwsze sportowe szlify Kosecki zdobywał jednak w klubach zagranicznych. Do szesnastego roku życia reprezentował juniorskie zespoły we Francji (FC Nantes, Montpellier) oraz Stanach Zjednoczonych (Chicago Fire). Do Polski wrócił u progu sezonu 2006/07, szkoląc się przez dwa lata w MUKS Kosa Konstancin. Był potem w młodzieżowych zespołach Legii Warszawa. Debiut w PKO BP Ekstraklasie zaliczył jako dziewiętnastolatek. W kolejnym sezonie Kosecki zdobywał doświadczenie na poziomie seniorskim w ramach wypożyczenia do Łódzkiego Klubu Sportowego. Ówczesny pierwszoligowiec zakończył wówczas sezon na pierwszym miejscu w tabeli, awansując do ekstraklasy. Kolejne pół roku piłkarz spędził wypożyczony do Lechii Gdańsk, skąd wrócił do Legiina kolejne trzy lata. To wówczas trafił także do seniorskiej reprezentacji Polski, w której zagrał pięciokrotnie. Na listę strzelców drużyny narodowej wpisał się raz, trafiając w spotkaniu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2014 z San Marino.


W wieku 24 lat przeniósł się na zaplecze niemieckiej Bundesligi - SV Sandhausen. Początkowo na zasadzie wypożyczenia, następnie jako transfer definitywny, rozegrał łącznie 40 spotkań, cztery razy trafiając do siatki i notując pięć asyst. Po dwóch latach gry wrócił do Polski - rozegrał sezon w Śląsku Wrocław, po czym przeniósł się do tureckiego Adana Demirspor. Na drugim poziomie ligowym w Turcji grał do dzisiaj, w barwach Adany rozegrał 48 meczów, zdobył jedną bramkę, zanotował osiem asyst.

ST/Cracovia.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty