Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Wisła: Maciej Kowal za Grzegorza Żmiję2021-01-11 19:52:00

Sztab trenerski pierwszej drużyny Wisły Kraków uzupełnił Maciej Kowal, który będzie odpowiedzialny za szkolenie golkiperów.


Maciej Kowal urodził się 5 grudnia 1987 roku w Katowicach, ale pierwsze piłkarskie kroki stawiał w klubie Stadion Śląski Chorzów. W trakcie swojej przygody z piłką reprezentował barwy m.in. Gwarka Zabrze czy Polonii Bytom.


Po zawieszeniu butów na kołku do tej pory miał okazję szkolić bramkarzy GKS-u Tychy, Chrobrego Głogów czy ostatnio Legii II Warszawa, pełniąc także funkcję szkoleniowca i koordynatora treningu bramkarskiego Akademii stołecznego klubu.


Nowy trener wiślaków współtworzy także sztab reprezentacji Polski do lat 19, a wcześniej opiekował się bramkarzami z kadry U-20.


***


Dotychczasowy trener bramkarzy pierwszej drużyny Wisły Kraków - Grzegorz Żmija - kończy przygodę z 13-krotnym mistrzem Polski. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.


Grzegorz Żmija opiekował się golkiperami Białej Gwiazdy od listopada 2019 roku, kiedy to dołączył do sztabu szkoleniowego Artura Skowronka.


wisla.krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty