Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Rutkowski i Górski dołączyli do Garbarni2021-01-09 09:44:00

Nowym zawodnikiem Garbarni Kraków został Michał Rutkowski. 26-latek dołącza do zespołu  „Brązowych” na zasadzie półrocznego wypożyczenia z GKS-u 1962 Jastrzębie-Zdrój. 


Michał Rutkowski to 26-letni środkowy obrońca, który urodził się w Katowicach i przygodę z futbolem rozpoczynał w miejscowym Rozwoju. Kolejnym etapem w karierze stopera były Ruch Chorzów i Górnik Zabrze, gdzie występował w drużynach juniorskich oraz klubowych rezerwach.


W sezonie 2017/2018 powrócił do Ruchu, zanotował jeden mecz w I lidze i postanowił przenieść się do III-ligowej Soły Oświęcim, gdzie był podstawowym zawodnikiem. Po zakończonym sezonie podpisał kontrakt z Bytovią Bytów, w której rozegrał 27 spotkań (3 gole). Przed transferem do Garbarni występował w GKS-ie 1962 Jastrzębie-Zdrój, w rundzie jesiennej zagrał w 10 meczach.


***


Do pierwszej drużyny Garbarni dołączył Jakub Górski. 18-letni pomocnik zasilił ekipę „Brązowych” na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Korony Kielce.


Jakub Górski urodził się 16 lutego 2002 roku w Sandomierzu. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w swoim rodzinnym mieście, reprezentując barwy Alitu Ożarów. Następnie przeniósł się do Korony Kielce, w której występował w drużynach młodzieżowych, w drużynie rezerw, a od czerwca 2020 roku trenował z pierwszą drużyną kieleckiego klubu. W obecnym sezonie rozegrał 4 mecze w Fortuna 1 Lidze. W październiku 2020 roku wraz z drużyną Korony Kielce zagrał w dwóch pojedynkach Młodzieżowej Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Saragossa. Na swoim koncie ma również występy w reprezentacjach Polski do lat 16 i 17.


garbarnia.krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty