Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Niemiecki trener poprowadzi piłkarzy Wisły2020-12-02 20:02:00

Stery pierwszej drużyny Białej Gwiazdy objął Peter Hyballa, zastępując na stanowisku trenera Artura Skowronka. Niemiecki szkoleniowiec podpisał z 13-krotnym mistrzem Polski umowę, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku - poinformował oficjalnie klub. 


Peter Hyballa urodził się 5 grudnia 1975 roku w Bocholt, lecz legitymować może się także obywatelstwem holenderskim. Doświadczenie na ławce trenerskiej zaczął zbierać już w wieku 18 lat, prowadząc młodzieżowe zespoły Borussii Bocholt, w której spędził łącznie pięć lat. W 2002 roku przeniósł się na rok do nieco bardziej egzotycznej ligi - namibijskiego Ramblers Widhoek, z którego po roku wrócił do ojczyzny, zajmując się szkoleniem młodzieży m.in. w VfL Wolfsburg czy Borussii Dortmund.


Na szczeblu seniorskim karierę na ławce trenerskiej rozpoczął w 2010 roku, obejmując zespół Alemannia Aachen, a następnie przeniósł się za południowo-wschodnią granicę kraju, do Austrii. Spędził tam nieco ponad rok, trenując kolejno zespół RedBull Juniors Salzburg oraz Sturm Graz.


W 2014 roku przyjął ofertę Bayeru Leverkusen, obejmując stanowisko asystenta trenera, by niedługo potem samodzielnie prowadzić drużynę jako tymczasowy główny szkoleniowiec. W CV nowego trenera Białej Gwiazdy znaleźć można także holenderski NEC Nijmegen, który prowadził w sezonie 2016/2017 czy Dunajską Stredę, w której spędził półtora roku, wywalczając awans do Ligi Europy. Ostatnim klubem Hyballi był NAC Breda.

Przed nowym szkoleniowcem debiut w piątkowych derbach Krakowa.

wisla.krakow.pl, st


peterhyballafot.wisla.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty