Remis Żubrów ze Słoniami2020-11-25 22:57:00

W zaległym meczu 10. kolejki Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice zremisowała w derbach Małopolski z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 0-0.

Puszcza Niepołomice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0-0

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Knap, Klec, Stępień, Bartków – Radwański. Mecz bez publiczności.

PUSZCZA: Górski - Cikos, Stępień, Stefanik, Bartków - Rakoczy (52 Bartosz), Uwakwe, Knap (70 Czarny), Klec (61 Żurek), Żytek (61 Skrzypczak) - Spławski (69 Radionov).

BBT: Loska - Grzybek, de Amo, Wlazło, Grabowski - Stefanik, Radwański (46 Misak), Hubinek, Żyra (67 Bezpalec) - Gergel, Śpiewak (46 Zeman).

Najpierw zaatakowała Puszcza, Knap uderzył nad poprzeczką. W odpowiedzi, w 7. minucie, piłkę w pole karne wrzucił Radwański, po interwencji Górskiego odbiła się ona od słupka. Później akcje inicjowali Cikos po stronie gospodarzy i Żyra po stronie gości. Jedyny celny strzał w I połowie oddał tuż przed przerwą Radwański, wprost w ręce bramkarza.

W 50. minucie Misak uderzył z dystansu, niecelnie. Dwie minuty później z przewrotki próbował Cikos, ale futbolówka została zablokowana. W 56. minucie z wolnego zza narożnika szesnastki strzelał Zeman, lecz Górski skutecznie piąstkował. W 60. minucie Żurek z 20 m uderzył nad poprzeczką. Za moment minimalnie pomylił się Cikos.

W dalszej fazie gry bliżej zdobycia bramki byli goście. W 68. minucie piłkę po "bombie" Grzybka zablokował Bartków, w 76. minucie Grzybka w ostatniej chwili zablokował Stępień, a następnie Zemana Cikos.

Bramki nie padły, dla Słoni to był pierwszy remis w tym sezonie, umacniający niecieczan na pozycji lidera.

Mariusz Lewandowski, trener niecieczan:

- Spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania i takie ono było. Uważam, że trzeba szanować ten punkt, bo wiele zespołów straci ich tutaj komplet.

Tomasz Tułacz, trener Puszczy:

- Termalika to główny kandydat do awansu. Musieliśmy znaleźć sposób, by zdobyć dzisiaj punkty, jestem dumny z chłopaków, bo zasłużyli na ten punkt.

Marcin Grabowski (BBT):

- Nie każdy mecz można wygrać, wówczas ważne jest, żeby dopisać choćby ten jeden punkt.

Tomasz Loska (BBT):

- Podobnie jak w meczu z Widzewem, tak i dziś okazji do wykazania się nie miałem zbyt wiele.