Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Yaw Yeboah piłkarzem Białej Gwiazdy2020-08-12 10:27:00

23-letni ghański skrzydłowy Yaw Yeboah to kolejny zawodnik, który dołączył do ekipy 13-krotnego mistrza Polski. Umowa wiążąca zawodnika z Wisłą Kraków będzie obowiązywać przez trzy lata.


Yaw Yeboah urodził się 28 marca 1997 roku w stolicy Ghany - mieście Akra. W 2014 roku przeniósł się do Anglii, aby szkolić się pod okiem trenerów Akademii Manchesteru City. Sezon 2015/2016 przyniósł pierwszy transfer czasowy pomocnika, który trafił wówczas do LOSC Lille. Rok później Yeboah zamienił Francję na Holandię, zasilając szeregi FC Twente Enschede. W ekipie „De Twentes” rozegrał 27 meczów, notując 2 bramki i 1 asystę.


Kolejnym przystankiem w karierze młodego gracza była Hiszpania. Na Półwyspie Iberyjskim spędził trzy kampanie, reprezentując barwy  Realu Oviedo, CD Numancia i Celty Vigo B.


W Realu Oviedo zaliczył 21 meczów, a koszulkę CD Numancia przywdziewał 34 razy, dorzucając dwa trafienia i jedno ostatnie podanie. Z kolei w minionych rozgrywkach współtworzył zespół rezerw Celty Vigo, występując w 20 spotkaniach i strzelając 5 bramek.


Nowy nabytek Białej Gwiazdy to także reprezentant seniorskiej reprezentacji Ghany. Wcześniej otrzymywał szanse na pokazanie się w kadrze U-23 i U-20.


wisla.krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty