Żubry lubią wyjazdy, Warta pokonana2020-07-04 22:28:00

W 30. kolejce Fortuna 1 Ligi Puszcza wygrała wyjazdowy mecz z Wartą Poznań 2-1. Niepołomiczanie na obcych boiskach zdobyli dotychczas 30 z 40 punktów, zwyciężyli 8-krotnie. Dzięki temu zwycięstwu odskoczyli od strefy spadkowej zbliżając się do... barażowej.

Warta Poznań - Puszcza Niepołomice 1-2 (0-1)

0-1 Marcin Stefanik 45+3 (karny)

0-2 Bartosz Kieliba 65 (samob.)

1-2 Robert Janicki 81

Sędziował Paweł Malec (Łódź). Żółte kartki: Grobelny, Kupczak – Orłowski, Sitek. Mecz w Grodzisku Wlkp.

WARTA: Lis - Grobelny, Kieliba, Ławniczak, Kiełb - Rybicki (75 Apolinarski), Trałka, Kupczak (69 Danielewicz), Janicki, Jakóbowski - Jaroch (58 Spławski).

PUSZCZA: Niemczycki - Cikos, Czarny, Stefanik, Bartków - Sitek (81 Żurek), Serafin, Uwakwe (89 Stawarczyk), Klec (62 Żytek), Tomalski - Orłowski.

W I połowie przeważała Warta, ale jedyną groźną sytuację stworzyli goście. W 33. minucie kończący kontrę Orłowski uderzył po "długim", lecz bramkarz zdołał sparować piłkę. W doliczonym czasie tej części gry Kieliba popchnął Sitka na skraju pola karnego i arbiter podyktował jedenastkę. Pewnie wykonał ją Stefanik.

W 65. minucie znów szczęście dopisało Żubrom. Sitek wybiegł prawym skrzydłem z kontrą, dośrodkował, a pechowy tego dnia Kieliba zaskoczył Lisa samobójczym trafieniem.

Poznaniacy w 81. minucie złapali kontakt, Janicki celnie uderzył z 10 m prawy, dolny róg. Gospodarze dążyli do końca do remisu, ale Puszcza obroniła jakże cenne zwycięstwo.

Statystyka meczu: 19:9 w strzałach, 5:4 w celnych, 67:33% w posiadaniu piłki i 9:3 w kornerach.