Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Kształt małopolskich IV lig w sezonie 2020-20212020-06-29 19:53:00

Podczas dzisiejszego posiedzenia Prezydium Zarządu MZPN zatwierdzony został "Regulamin IV ligi i klas niższych na sezon 2020/2021". Zapisany w nim jest kształt obu małopolskich czwartych lig.


Ile drużyn będzie grało w grupie wschodniej i zachodniej dowiemy się po barażach Cracovii II z Unią Tarnów, niemniej najważniejszą rzeczą jest podział tabel po jednej rundzie na dwie części - mistrzowską i spadkową.

W następnym sezonie nastąpi powrót do grup 18-zespołowych, a za dwa lata do 16.


Poniżej trzy warianty dla grup z 19, 20 i 21 drużynami. Sezon rozpocznie się 8/9 sierpnia 2020 r. i dla grupy zachodniej kolejne daty (wyłącznie weekendy) to: 15/16 sierpnia, 22/23 sierpnia, 29/30 sierpnia, 5/6 września, 12/13 września, 19/20 września, 26/27 września, 2/4 października, 10/11 października, 17/18 października, 24/25 października, 31 października, 7/8 listopada.

Organem prowadzącym grupę zachodnią będzie MZPN.

Organem prowadzącym grupę wschodnią będzie Podokręg Tarnów.

  Warianty

Przy 19 drużynach: jesienią 14 terminów, wiosną pozostałe 5.

Podział na 9+10

- wiosną grupa mistrzowska 9 terminów – w sumie każda drużyna rozegra po 26 meczów (18+8)

- wiosną grupa spadkowa 9 terminów – w sumie każda drużyna rozegra po 27 meczów (18+9)


Przy 20 drużynach: jesienią 14 kolejek, wiosną pozostałe 5.

Podział na 10+10; wiosną po 9 kolejek – w sumie każda drużyna rozegra po 28 meczów (14 jesień – 14 wiosna)


Przy 21 drużynach: jesienią 15 terminów, wiosną pozostałe 6.

Podział na 10+11

- wiosną grupa mistrzowska 9 kolejek – w sumie każda drużyna rozegra po 29 meczów

- wiosną grupa spadkowa 11 terminów – w sumie każda drużyna rozegra po 30 meczów

IV liga wschodnia

1 Unia Tarnów (udział w barażach)

2 Wolania Wola Rzędzińska

3 Poprad Muszyna

4 Sandecja Nowy Sącz II

5 Lubań Maniowy

6 MKS Limanovia 

7 Bruk-Bet Termalica Nieciecza II

8 BKS Bochnia

9 Wierchy Rabka

10 Glinik Gorlice

11 GKS Drwinia

12 Tarnovia Tarnów

13 Orkan Szczyrzyc

14 Okocimski Klub Sportowy

15 Poprad Rytro

16 Watra Białka Tatrzańska

17 Barciczanka Barcice

______________________________

18 Metal Tarnów (beniaminek)

19 Rylovia (beniaminek)

20 Skalnik Kamionka (beniaminek)

21 Sokół Słopnice (beniaminek)


Spadki przy awansie Unii: 15, 16, 17, 18, 19, 20 (6)

Spadki, gdy Unia zostaje: 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 (7)

IV liga zachodnia

1 Cracovia II (udział w barażach)

2 Wiślanie Jaśkowice

3 Pcimianka Pcim

4 Orzeł Ryczów

5 Dalin Myślenice

6 Słomniczanka Słomniki

7 Orzeł Piaski Wielkie Kraków

8 Beskid Andrychów

9 MKS Trzebinia

10 Unia Oświęcim

11 Clepardia Kraków

12 LKS Rajsko

13 LKS Jawiszowice

14 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie

15 Sokół Kocmyrzów

_______________________________

16 KS Chełmek (beniaminek)

17 Garbarnia II Kraków (beniaminek)

18 Proszowianka (beniaminek)

19 Puszcza II Niepołomice (beniaminek)

20 LKS Śledziejowice (beniaminek)


Spadki przy awansie Cracovii: 15, 16, 17, 18, 19 (5)

Spadki, gdy Cracovia zostaje: 15, 16, 17, 18, 19, 20 (6)

(ST)


mzpn_duze1.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty