Zarząd Akademii Piłkarskiej Kmita Zabierzów poinformował, że kończy współpracę z trenerem V-igowej drużyny seniorów Marcinem Rusinem. Wygasająca wraz końcem sezonu 2019/20 umowa nie zostanie przedłużona.
- Chciałem podziękować wszystkim zawodnikom, jak i całemu zarządowi klubu za dwa lata bardzo owocnej współpracy. To była dla mnie przyjemność. Szczególnie cieszę się z tego, że w pierwszym sezonie tak zdecydowanie wygraliśmy swoją grupę A klasy, a klub w dobrym stylu powrócił do V ligi po jednym sezonie przerwy. Uważam, że drużyna ma bardzo duży potencjał i mam nadzieję, że będzie osiągać coraz lepsze wyniki w lidze. Rozstajemy się w zgodzie i pełnym zrozumieniu dla tej sytuacji – cytuje odchodzącego szkoleniowca profil społecznościowy AP Kmita.
Zarząd klubu poinformował, że jeszcze w tym tygodniu ogłosi nazwisko nowego trenera. Niewykluczone, że będzie to nowy-stary trener.