Lider za mocny dla Słoni2020-06-06 18:17:00

W 24. kolejce Fortuna 1 Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał 0-1 wyjazdowy mecz z liderem, Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-0 (1-0)

1-0 Marko Roginic 30

Sędziował Marek Opaliński (Legnica). Żółte kartki: Bashlai, Laskowski - Wlazło. Mecz bez publiczności.

PODBESKIDZIE: Polacek - Jaroch, Osyra, Bashlai, Gach - Rzuchowski, Figiel - Danielak (66 Marzec), Laskowski (88 Mroczko), Sierpina - Roginic (81 Biliński).

BBT: Loska – Oleksy (56 Jelic), Putiwcew, de Amo Perez, Grzybek - Wasielewski (46 Purece), Jovanovic, Wlazło, Gergel (73 Kalisz), Grabowski – Gutkovskis.

Nie poszli za ciosem piłkarze "Słoni". Po dwóch kolejnych zwycięstwach tym razem przegrali na wyjeździe z liderem Fortuna 1 Ligi, Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zadecydował o tym jeden  gol. Gospodarze zdobyli go w 30. minucie po ładnym uderzeniu z woleja Marko Roginica, w prawy dolny róg.‪ Wygrana Górali w pełni zasłużona, w I połowie mieli ogromną przewagę, po przerwie wprawdzie mecz się wyrównał, lecz to miejscowi stwarzali sytuacje bramkowe.

Być może spotkanie potoczyłoby się inaczej, gdyby w w pierwszym kwadransie Wlazło wykorzystał "główkę" z idealnej pozycji. Z 7 m trafił jednak prosto w ręce bramkarza.