Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Koniec sezonu w ligach tenisa stołowego: Bronowianka osiągnęła cele2020-04-01 14:07:00

Polski Związek Tenisa Stołowego zdecydował o zakończeniu sezonu 2019/2020 w centralnych ligach. To oznacza koniec zmagań dla kobiecych zespołów Bronowianki w ekstraklasie, I i II lidze i ustalenie klasyfikacji końcowej na podstawie obecnych tabel. Bronowianka utrzymała się więc w ekstraklasie i I lidze kobiet, zaś zespół występujący w II lidze, zajmujący obecnie 1. miejsce w rozgrywkach, wywalczył awans do I ligi.


Decyzją Zarządu PZTS klasyfikacja końcowa rozgrywek Ekstraklasy Kobiet, Superligi Mężczyzn, 1 Ligi Kobiet oraz 1 Ligi Mężczyzn zostaje ustalona na podstawie aktualnych tabel, przy czym z uwagi na różną ilość rozegranych meczów przez drużyny parametrem decydującym o kolejności jest ratio, czyli stosunek zdobytych punktów do ilości rozegranych meczów. W przypadku ekstraklasowej drużyny Bronowianki (obecnie 6. w tabeli) oznacza to utrzymanie się w gronie najlepszych ekip w kraju. Mistrzem Polski zostaje KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, a ekstraklasę kobiet opuszczają AZS PWSiP Metal-Technik Łomża i ATS east rent Białystok.


W rozgrywkach I ligi utrzymał się także zespół Bronowianki II (obecnie 5.). Ale to nie wszystko - zajmujący obecnie 1. miejsce w II lidze kobiet Bronowianki III wywalczył awans do I ligi, bo zgodnie z decyzją PZTS do I ligi kobiet i mężczyzn awansują drużyny, które w dniu zakończenia rozgrywek zajmowały pierwsze miejsca w swoich II ligach. „Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego podjął jednoznaczną decyzję w kontekście rozgrywek szczebla centralnego, jednak decyzję odnośnie losów II ligi i lig niższych, pozostawiamy w gestii Wojewódzkich Związków Tenisa Stołowego. Wiemy, że władze niektórych związków wojewódzkich, pragną utrzymać zawieszenie rozgrywek w oczekiwaniu na rozwój sytuacji epidemicznej, z nadzieją, że uda się dokończyć rozgrywki w późniejszym terminie.” – poinformował w komunikacie prezes PZTS Dariusz Schumacher.


Rozgrywki indywidualne pozostają zawieszone do odwołania. Jak wyjaśnia PZTS przez wzgląd na punktację Systemu Sportu Młodzieżowego, koniecznym jest rozegranie wszystkich turniejów objętych klasyfikacją. Zarząd PZTS rozważa przeprowadzenie przełożonych rozgrywek po wakacjach, o ile pozwoli na to sytuacja w kraju.


Najważniejsze decyzje PZTS

- tytuły Drużynowego Mistrza Polski kobiet i mężczyzn oraz przewidziane w Regulaminie Rozgrywek nagrody otrzymują drużyny, które w dniu zakończenia rozgrywek zajęły pierwsze miejsca w klasyfikacjach końcowych Ekstraklasy Kobiet i Superligi Mężczyzn.


- tytuły Drużynowego Wicemistrza Polski kobiet i mężczyzn oraz przewidziane w Regulaminie Rozgrywek nagrody otrzymują drużyny, które w dniu zakończenia rozgrywek zajęły drugie miejsca w klasyfikacjach końcowych Ekstraklasy Kobiet i Superligi Mężczyzn.

- przewidziane w Regulaminie Rozgrywek nagrody dla półfinalistów otrzymują drużyny, które w dniu zakończenia rozgrywek zajęły trzecie miejsca w klasyfikacjach końcowych Ekstraklasy Kobiet i Superligi Mężczyzn.


- z Ekstraklasy Kobiet spadają drużyny, które w dniu zakończenia rozgrywek zajmowały miejsca 9 i 10, a z Superligi Mężczyzn miejsca 11 i 12.


- do Ekstraklasy Kobiet i Superligi Mężczyzn awansują drużyny, które w dniu zakończenia rozgrywek zajmowały pierwsze miejsca w swoich grupach I ligi.


- z I ligi kobiet i mężczyzn spadają drużyny, które w dniu zakończenia Rozgrywek w swoich grupach zajmowały miejsca 9 i 10.


- do I ligi kobiet i mężczyzn awansują drużyny, które w dniu zakończenia rozgrywek zajmowały pierwsze miejsca w swoich II ligach (Bronowianka III).


- w I lidze weźmie udział po 24 drużyny kobiet i mężczyzn podzielonych geograficznie na grupy północną i południową – po 12 drużyn w każdej z grup.


- w przypadku wolnych miejsc w I lidze kobiet lub mężczyzn, prawo startu przysługuje drużynom, o których mowa § 4, pkt 3 niniejszej uchwały, w kolejności od wyższego miejsca. W przypadku większej ilości wolnych miejsc w danej grupie zmniejszeniu ulega ilość drużyn, o których mowa w § 4, pkt 5 uchwały.


- rozgrywki indywidualne pozostają zawieszone do odwołania, konieczne jest rozegranie wszystkich turniejów objętych klasyfikacją Systemu Sportu Młodzieżowego. Zarząd PZTS rozważa przeprowadzenie przełożonych rozgrywek po wakacjach, o ile pozwoli na to sytuacja w kraju.


EKSTRAKLASA KOBIET:

1. KTS Enea Siarka Tarnobrzeg, 2. KU AZS UE Wrocław, 3. SKTS Sochaczew, 4. Bebetto AZS UJD Częstochowa, 5. Polmlek Lidzbark Warmiński, 6. KS Bronowianka Kraków, 7. MUKS Start Nadarzyn, 8. Asterm Dojlidy Białystok, 9. KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża, 10. ATS east rent Białystok


LOTTO SUPERLIGA MĘŻCZYZN:

1. PKS Kolping Frac Jarosław, 2. KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, 3. KS Dekorglas Działdowo, 4. Dojlidy Białystok, 5. Energa Manekin Toruń, 6. 3S Polonia Bytom, 7. Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, 8. Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów, 9. KS AZS AWFiS Balta Gdańsk, 10. ASTS Olimpia-Unia Grudziądz, 11. Poltarex Pogoń Lębork, 12. UKS Warta Kostrzyn n. Odrą.


1. Liga Kobiet (gr. północna): 1. Mar-Bruk ZRB GOSRiT Luzino

1. Liga Kobiet (gr. południowa): 1. KU AZS UE Wrocław II, 2. JKTS Jastrzębie Zdrój... 4. KU AZS Politechnika Rzeszów, 6. KS Bronowianka II Kraków, 8. KS Gorce Nowy Targ

1. Liga Mężczyzn (gr. północna): 1. ZKS Palmiarnia Zielona Góra

1. Liga Mężczyzn (gr. południowa): 1. PKS Pegaz Miasto Łańcut Jarosław II, 2. PWSZ Zamość... 6. GMKS Strzelec Frysztak


pzts.pl, bronowianka.pl, st
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty