Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Artur Skowronek trenerem lutego2020-03-25 20:17:00

Wisła Kraków najlepiej ze wszystkich zespołów wkroczyła w nowy rok kalendarzowy. W lutym Biała Gwiazda zdobyła 10 na możliwych 12 punktów. Dzięki temu szkoleniowiec tego klubu, Artur Skowronek, zdobył swój pierwszy tytuł Trenera Miesiąca.


Artur Skowronek do Ekstraklasy powrócił w listopadzie po ponad 5 latach nieobecności. Wisłę przejął w jednym z najtrudniejszych momentów w historii. Za nią była seria 7 porażek z rzędu, wśród których znalazło się też wyjątkowo bolesne 0:7 z Legią Warszawa. Antidotum na te niepowodzenia nie przyszło od razu. Również nowy trener zaliczył trzy przegrane na samym początku. Oznaczało to pobicie najdłuższej passy bez zdobyczy punktowej w historii klubu.


Na koniec roku Białej Gwieździe udało się odnieść dwa triumfy. Po przerwie zimowej zespół dołączył do tego jeszcze wygrane w pierwszych trzech spotkaniach. Ostatnie lutowe starcie przyniosło mu zaś remis, a i w tej konfrontacji zabrakło wiślakom ledwie kilku sekund do wygranej. Dzięki tym wynikom ekipa spod Wawelu wydostała się ze strefy spadkowej.


Praca Artura Skowronka znalazła nie tylko odbicie w tabeli, ale też uznanie u kolegów po fachu. Dziewięciu z nich zagłosowało na niego w wyborach na Trenera Miesiąca. Sześciu wybrało Aleksandara Vukovicia, który wraz z Legią Warszawa osiągnął identyczny dorobek punktowy, co laureat z Wisłą Kraków.


Artur Skowronek jest pierwszym szkoleniowcem Białej Gwiazdy w historii wyróżnionym tym tytułem. Wisła Kraków została zaś dzięki temu piętnastym klubem, którego trener wygrał tę nagrodę. 


ekstraklasa.org (WB)
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty