Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Błaszczykowski apeluje o zawieszenie rozgrywek piłkarskich2020-03-12 19:59:00

Piłkarz Wisły Kraków i reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski apeluje do władz polskiej piłki o zawieszenie rozgrywek na kilka tygodni. Swój apel wystosował w czwartek 12 marca wieczorem po popołudniowym ogłoszeniu przez PZPN, że rozgrywki mają być kontynuowane. 


Apel Jakuba Błaszczykowskiego


"Do Władz Polskiej Piłki


Po wielu przeprowadzonych rozmowach z kolegami zawodnikami i przedstawicielami wszystkich zawodów polskiej piłki zwracam się z gorącą prośbą do osób zarządzających naszym sportem w Polsce, o przemyślenie ostatnich decyzji związanych z kontynuowaniem rozgrywek najwyższych lig piłkarskich.


W obliczu tak poważnego zagrożenia jakim jest koronawirus, na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia.


W moim najgłębszym przekonaniu najlepszą obecnie decyzją byłoby zawieszenie rozgrywek na okres kilku tygodni, tak aby dać sobie czas na wypracowanie docelowej decyzji, przemyślanej i zgodnej z decyzjami władz państwowych i UEFA, które mają zapaść w najbliższym czasie.


Z poważaniem

Jakub Błaszczykowski"
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty