Facebook
kontakt
logo
Tempo logo
„Tempo” wraca! Kultowa gazeta sportowa – przez dekady obowiązkowa lektura kibiców w całej Polsce – już wkrótce w wyjątkowej książce. Ponad 50 lat historii tytułu opowiedzą jego najbardziej znani dziennikarze. Odsłonią kulisy fenomenu „Tempa”, które wychowało tysiące oddanych Czytelników. Pierwsze materiały i archiwalia – najpierw u nas w Internecie! Dlaczego „Tempo” rozpalało emocje? Co kochali w nim kibice, czego nie mieli nigdzie indziej? Skąd wziął się kult, który trwa do dziś? Odpowiedzi w kolejnych rozdziałach książki:
Strona główna > Sportowa Małopolska
Zmarł Ireneusz Sańka2019-11-28 09:41:00

W wieku 60 lat zmarł w sobotę Ireneusz Sańka, znany krakowski siatkarz, trzykrotny wicemistrz Polski w barwach Hutnika.


Na boiskach ekstraklasy wystąpił w blisko 200 meczach. Podobnie jak jego starszy brat Jacek należał do grupy utalentowanych wychowanków nowohuckiej siatkówki.


Szybko, jeszcze jako nastolatek w sezonie 1976-77 trafił do zespołu seniorów Hutnika, jednego z najmocniejszych w Polsce w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.


W  ligowej ekipie grał z tak wybitnymi zawodnikami jak mistrzowie świata i złoci medaliści olimpijscy Marek Karbarz i Bronisław Bebel, a także z Wacławem Golcem, Ryszardem Jurkiem i Andrzejem Martyniukiem oraz wieloma innymi świetnymi siatkarzami. Jego trenerami w Hutniku byli Jerzy Piwowar, Zdzisław Kobędza i Emilian Siracki.


Pogrzeb Ireneusza Sańki odbędzie się w piątek, 29 listopada o godz. 10.20 na cmentarzu Grębałów w Krakowie.


pzps.pl, nh2010.pl





więcej wiadomości >>>
2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone
Web design by Raszty