Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Gieorgij Żukow piłkarzem Białej Gwiazdy2019-11-27 20:44:00

Wisła Kraków pozyskała nowego zawodnika, który wzmocnić ma środkowy sektor krakowskiego zespołu. Gieorgij Żukow, występujący najczęściej na pozycji środkowego pomocnika, związał się z Białą Gwiazdą rocznym kontraktem, który obowiązywać będzie od 1 stycznia 2020 roku, z możliwością przedłużenia po stronie klubu.


Gieorgij Żukow urodził się 19 listopada 1994 roku w Semeju, a oprócz kazachskiego paszportu posiada także obywatelstwo belgijskie. Pierwsze znaczące kroki w piłkarskiej karierze stawiał w młodzieżowym zespole Beerschot AC, z którego następnie w sposób naturalny w sezonie 2012/2013 awansował do pierwszej drużyny, występującej wówczas na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Belgii. Na koniec sezonu zawodnik przeszedł do drugiego zespołu Standard Liège. Nie zagrzał tam jednak długo miejsca, bo w kolejnych sezonach wypożyczany był kolejno do kazachskiego FC Astana, z którym dwa razy wywalczył mistrzostwo kraju, oraz holenderskiego Roda JC Kerkrade. W lipcu 2016 roku zmienił definitywnie barwy klubowe i przeniósł się do Uralu Jekaterynburg. Z Rosji jednak wyprowadził się już z początkiem 2017 roku, by związać się z Kairatem Almaty. 


Karierę reprezentacyjną Żukow rozpoczął w belgijskiej kadrze do lat 19, z którą wystąpił w trzech spotkaniach, a następnie zdecydował się na reprezentowanie barw Kazachstanu w zespole U-21 oraz na szczeblu seniorskim, na którym zadebiutował w marcu 2015 roku w meczu towarzyskim z Rosją. Jego dotychczasowy bilans w dorosłej drużynie narodowej to 15 meczów.


wisla.krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty