Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Krakowski turniej brydża sportowego o memoriał im. Andrzeja Żurka2019-07-10 18:19:00

W dniach 12-14 lipca, w Kärcher Hala Cracovia Centrum w Krakowie, odbędzie się II memoriał brydżowy im. Andrzeja Żurka, jednego z najlepszych polskich brydżystów. Krakowski turniej brydża sportowego jest otwarty dla wszystkich graczy. 


II memoriał im. Andrzeja Żurka to turniej mający na celu popularyzację brydża sportowego. Rejestracji można dokonać na www.zurek.mzbs.pl lub na miejscu, w dniu rozpoczęcia zawodów. Na nagrody przeznaczono 100% wpisowego. Sędzią głównym będzie Maciej Czajkowski, prezes Mazowieckiego Związku Brydża Sportowego. 


- Organizując to wydarzenie chcemy postawić pierwszy krok, by przywrócić popularność brydżowi sportowemu. Pamiętam czasy kiedy przedstawiciele tej dyscypliny zajmowali czołowe miejsca w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Roku, a turnieje i gry pokazowe nie były rzadko spotykanymi wydarzeniami – mówi jeden z organizatorów, syn Andrzeja Żurka, Piotr Żurek. – Brydż to elitarna gra. Odkąd pamiętam, w brydża grało się w naszym domu, a rozgrywkom zawsze towarzyszyła kawa, druga z największych pasji mojego taty. Dlatego też podczas zawodów serwowana będzie kawa z najstarszej włoskiej palarni Caffè Vergnano, rozwijana od czterech pokoleń przez rodzinę Vergnano. Oprócz tego będą również lody i kilka food trucków. Odwiedzenie nas jest jedną z propozycji na aktywne spędzenie nadchodzącego weekendu – dodaje Piotr Żurek.


Program II memoriału im. Andrzeja Żurka:

Piątek, 12 lipca

18:00 - Memoriałowe Grand Prix Polski Teamów - sesja 1 (5 x 6 rozdań w grupach)


Sobota, 13 lipca

10:00 - Memoriałowe Grand Prix Polski Teamów - sesja 2 (5 x 6 rozdań na dochodzenie)

16:00 - Memoriałowe Grand Prix Polski Teamów - sesja 3 (play-off i finały) 


Niedziela, 13 lipca

10:00 - Memoriałowy Turniej Par (4 x 10 rozdań bez przerwy)

10:00 - Memoriałowe Grand Prix Polski Teamów - Finał (4x8 rozdań bez przerwy) 

16:00 - Ceremonia wręczenia nagród  


Więcej informacji o wydarzeniu: www.zurek.msbs.pl


brydz1.jpg
brydz2.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty