Strona główna > Sportowa Małopolska
Cracovia przegrała w Warszawie w doliczonym czasie2019-04-20 22:54:00

W 31. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia przegrała w Warszawie z Legią 0-1. Jedynego gola zdobył w 90+5. minucie z karnego Carlos Lopez.

Legia Warszawa - Cracovia 1-0 (0-0)

1-0 Carlos Lopez 90+5 (karny)

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Jędrzejczyk (8żk), Remy, Martins (8żk), Rocha - Piszczek (4żk), Siplak. Widzów 16 501.

LEGIA: Cierzniak - Vesovic, Remy, Jędrzejczyk, Rocha - Antolic, Martins - Medeiros, Hamalainen (81 Kulenovic), Szymański (74 Nagy) - Lopez (90+7 Cafu).

CRACOVIA: Peskovic - Rapa, Helik, Datkovic, Siplak - Hanca (90+6 Dytiatiev), Dimun, Gol, Wdowiak (72 Dąbrowski) - Cabrera, Piszczek (46 Hernandez).

W I połowie przeważali gospodarze, ale mieli tylko jedną okazję. W 12. minucie Martins huknął z 20 m, a Peskovic zdążył podbić piłkę na poprzeczkę. To był jedyny celny strzał legionistów w tej części gry. Krakowianie też tylko raz zanotowali uderzenie na bramkę przeciwnika. W 36. minucie Siplak zacentrował z lewego skrzydła, a Cabrera na wślizgu uprzedził obrońcę, lecz strzelił zbyt lekko, by zaskoczyć Cierzniaka.

Po przerwie warszawianie dominowali. W 59. minucie Szymański z 10 m uderzył w ręce bramkarza. Minutę później Medeiros przymierzył z 17 m w prawy, dolny róg, ale gol nie został uznany, gdyż będący na spalonym Szymański zasłonił Peskovicowi pole widzenia. W 69. minucie Medeiros posłał bombę z prawie 25 m, ale golkiper Pasów, podobnie jak wI połowie, podbił futbolówkę na poprzeczkę.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, sędzia podjął kontrowersyjną decyzję dyktując rzut wolny z narożnika boiska za "rękę" Rapy, która nie powinna być odgwizdana. Po wrzutce Helik bezsensownie sfaulował Remy'ego, karnego w 90+5. minucie pewnie wykonał Lopez. Legia powinna podziękować arbitrowi Frankowskiemu, który już pięć razy w tym sezonie sędziował w stolicy...