Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Młodzież biegała na Błoniach2019-04-11 11:11:00

8 kwietnia na krakowskich Błoniach odbyły się wiosenne Biegi Przełajowe, których organizatorem jest nieodmiennie Małopolski Związek Piłki Nożnej. Wzięło w nich udział 149 piłkarzy - juniorów młodszych i trampkarzy.


Wyniki:

JUNIOR MŁODSZY (rocznik 2002-2003)

W tej kategorii wzięło udział 61 zawodników z pięciu krakowskich klubów. Były to: Garbarnia (17), Cracovia (15), Bronowianka (12), Hutnik (11) i Wisła (6).

1. Patryk Ilnicki (Cracovia)

2. Jakub Wieczorek (Hutnik)

3. Mateusz Malinowski (Garbarnia)

„Brązowemu medaliście” pokrzyżował szyki ogromny pech. Biegnąc z dużą przewagą do mety Malinowski pomylił trasę, co uniemożliwiło mu sięgnięcie po nieuchronny sukces…


TRAMPKARZ (rocznik 2004-2005)

Wystartowało 88 chłopców, w zbliżonej do juniora młodszego konfiguracji klubowej: Garbarnia (26), Hutnik (24), Bronowianka (12), Cracovia (10), Wisła (8), Błękitni Modlnica (7), Kmita Zabierzów (1, zawodnik trenuje w Bronowiance). 

1. Antoni Pisarczyk (Hutnik)

2. Antoni Godfrejów (Hutnik)

3. Karol Sewioł (Hutnik)


Okolicznościowe nagrody (łącznie ze statuetkami) wręczali na stadionie Zwierzynieckiego: wiceprezesi MZPN - Zdzisław Kapka i Ryszard Kołtun, przewodniczący Rady Trenerów MZPN - Michał Królikowski oraz Antoni Gawronek, Marek Górecki i Andrzej Turczyński. Novum stanowiło to, że niezależnie od medalistów przewidziano upominki dla trenerów ekip o największej liczbie startujących (sklasyfikowanych). W obu przypadkach dotyczyło to szkoleniowców Garbarni: Roberta Włodarza (juniorzy młodsi) i Tomasza Liputa (trampkarze).


Szkoda, że niemal bez odzewu ze strony około 30 klubów, szczególnie o małym zasięgu, pozostało zaproszenie do wzięcia udziału w Biegach, wystosowane przez Radę Trenerów MZPN. Tym bardziej warto pochwalić Błękitnych Modlnica, którzy pokazali, że jednak można. O ile się chce…


mzpnkrakow.pl (JC)
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty