PP: Puszcza odpadła w ćwierćfinale2019-03-14 21:57:00

Piłkarze I-ligowej Puszczy Niepołomice przegrali w ćwierćfinale Pucharu Polski z ekstraklasową Miedzią Legnica 0-1.

Puszcza Niepołomice – Miedź Legnica 0-1 (0-1)

0-1 Petteri Forsell 2 (wolny)

Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Żytek - Pikk, Żyro, Augustyniak, Miljkovic.

PUSZCZA: Mleczko – Bartków, Stawarczyk, Stępień, Mikołajczyk – Ł. Szczepaniak, Kotwica, Stefanik (61 Orłowski), Nowak, Żytek – Tomalski (73 Bąk).

MIEDŹ: Kanibolotskyi – Ojamaa, Miljkovic, Musa, Żyro, Pikk (67 Camara) - Fernandez, Augustyniak, Santana - Forsell (87 M. Szczepaniak), Piasecki.

Jedyny gol spotkania padł już w 2. minucie. Forsell uderzył z wolnego z ok. 30 m, piłka skozłowała przed Mleczką i wpadła do siatki przy prawym słupku. Strzał był mocny, kąśliwy, ale chyba do obrony...

Gospodarze starali się doprowadzić do dogrywki, ale sytuacji bramkowych prawie nie mieli. Najlepszej, w 77. minucie, nie wykorzystał Stępień, który po wykopie futbolówki przez bramkarza znalazł się na bardzo dobrej pozycji. Strzelił jednak zbyt słabo, by pokonać golkipera Miedzi.

Niepołomiczanie byli wprawdzie rzadziej przy piłce (42%), ale oddali więcej strzałów (13:10, celnych 4:3), mieli więcej kornerów (10:0) i dośrodkowań (26:8). W bramkach było wszakże 0-1...

W półfinale Pucharu Polski grać będą trzy zespoły z ekstraklasy: Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok i Miedź Legnica oraz jeden z I ligi - Raków Częstochowa. Losowanie pr - 15 marca.