Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Garbarnia: Przybył Włodyka, pięciu ma wolną rękę2019-01-06 12:16:00

Po zimowej przerwie piłkarze Garbarni rozpoczynają przygotowania do pozostałych meczów rundy rewanżowej Fortuna 1 Ligi.


Początek zajęć zaplanowano na poniedziałek, 7 stycznia 2019. Decyzją trenera, Bogusława Pietrzaka, postanowiono ograniczyć liczebność kadry do 23 zawodników (w tym trzech bramkarzy). Wiążą się z tym zmiany o charakterze personalnym. Wolną rękę w szukaniu nowego klubu otrzymało pięciu piłkarzy: Szymon Kobusiński, Damian Nieśmiałowski, Łukasz Pietras, Mateusz Węsierski i Michał Wrześniewski. Równocześnie trwają starania o wzmocnienie składu, w kontekście podjęcia przez Garbarnię skutecznej walki o zachowanie pierwszoligowego statusu.


Pierwszym nowym zawodnikiem został Kamil Włodyka. 24-letni ofensywny zawodnik związał się kontraktem, który obowiązywać będzie do końca sezonu 2018/2019.


Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Szczakowiance Jaworzno, później trafił do chorzowskiego Ruchu. Tam spędził najdłuższy okres w swojej dotychczasowej karierze, występując w I zespole, drużynie Młodej Ekstraklasy, a także rozgrywając spotkania w trzecioligowych rezerwach. Wraz z „Niebieskimi” w sezonie 2014/2015 wystąpił w eliminacjach do Ligi Europejskiej. Następnie na pół roku został wypożyczony do Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, skąd ponownie wrócił do Chorzowa na kolejny sezon. Kolejnym etapem były występy w MKS Trzebinia Siersza, Polonii Bytom, Zniczu Pruszków, zaś ostatnio reprezentował barwy Gryfa Wejherowo. Dla klubu z województwa pomorskiego rozegrał 22 spotkania, w których zanotował osiem asyst i zdobył trzy bramki.


garbarnia.krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty