Sposób Garbarzy na Jastrzębie2018-09-16 12:09:00

W 10. kolejce Fortuna 1 Ligi Garbarnia wygrała wyjazdowy mecz z GKS Jastrzębie 2-1. Z tym rywalem krakowianom potrafią grać...

15.09.2018: GKS 1962 Jastrzębie - Garbarnia Kraków 1-2 (0-0)

0-1 Tomasz Ogar 66

0-2 Marek Masiuda 83

1-2 Krzysztof Gancarczyk 90

Sędziował Mariusz Korpalski (Toruń). Żółte kartki: Jaroszek, Ali, Spychała - Wrześniewski, Kobusiński. Widzów 2190.

GKS: Drazik – Kulawiak (80 Żak), Pacholski, Szymura, Gojny – Ali (61 Skórecki), Spychała, Jaroszek (74 Gancarczyk), Tront, Jadach – Adamek.

GARBARNIA: Cabaj – Pyciak, Wrześniewski (76 Kalemba), Garzeł, Nieśmiałowski – Gawle (56 Kobusiński), Masiuda, Pietras (65 Lech), Kiebzak – Nowak, Ogar.

W I połowie podbramkowych sytuacji było niewiele. Golkiper gospodarzy był w zasadzie bezrobotny, nie licząc kilku wrzutek, z którymi nie miał problemu. Najlepszą okazję dla Jastrzębia zmarnował w 45. minucie Adamek, nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Cabajem.

Po przerwie działo się więcej. Wynik otworzył w 66. minucie Ogar, który popisał się największym sprytem w polu karnym i z kilku metrów pokonał Drazika. Odpowiedź mogła nastąpić po 2 minutach, kiedy do pozycji strzeleckiej po rzucie rożnym doszedł Pacholski, ale naciskany przez rywala przeniósł piłkę nad bramką. Po chwili Ogar mógł mieć na koncie już dwa trafienia, lecz z ostrego kąta trafił w boczną siatkę.

Miejscowym tego dnia brakowało skuteczności i nieco szczęścia, gdyż przyjezdni kilka razy ratowali się przed stratą bramki w rozpaczliwy sposób, głównie po dośrodkowaniach w pole karne. W 83. minucie było już 0-2, a na listę strzelców uderzeniem głową wpisał się Masiuda (po centrze Kiebzaka z lewej strony). Dwie minuty przed końcem blisko zdobycia bramki kontaktowej był Spychała, lecz jego strzał z 16 m był nieznacznie niecelny. W 90. minucie nie pomylił się za to Gancarczyk, pokonując Cabaja mocnym uderzeniem przy słupku z kilkunastu metrów.

Po zdobytej bramce gospodarze ruszyli do ataku. Po strzale z dystansu Skóreckiego Cabaj odbił piłkę do boku, a w ostatniej akcji meczu w dobrej sytuacji znalazł się Szymura, lecz uderzył bardzo niecelnie i ostatecznie Garbarnia wywiozła z Jastrzębia-Zdroju trzy punkty.