Puszcza wydarła remis w Chojnicach2018-08-18 09:59:00

Piłkarze Puszczy Niepołomice zremisowali 1-1 z Chojniczanką Chojnice w 5. kolejce Fortuna 1 ligi. Bramkę na wagę punktu zdobył w doliczonym czasie Marek Kuzma.

Chojniczanka Chojnice - Puszcza Niepołomice 1-1 (1-0)

1-0 Wojciech Trochim 30 (wolny)

1-1 Marek Kuzma 90+3

Sędziował Łukasz Bednarek (Koszalin). Żółte kartki: Paprzycki, Foszmańczyk, Pietruszka – Mikołajczyk, Stawarczyk. Widzów 2049.

CHOJNICZANKA: Janukiewicz – Deleu (84 Sylwestrzak), Michalski, Wołąkiewicz, Pietruszka – Foszmańczyk, Paprzycki, Pyłypczuk, Trochim, Piotrowski (68 Zawistowski) – Mikołajczak (80 Drozdowicz).

PUSZCZA: Mleczko – Mikołajczyk (46 Drzazga), Stawarczyk, Czarny, Bartków – Żytek, Stępień (79 Kuzma), Uwakwe (88 Stefanik), Ryndak, Tomalski – Orłowski.

W porównaniu do meczu z Wartą trener Tomasz Tułacz dokonał trzech zmian w składzie. Miejsce w "11" stracili Marcin Stefanik, Patryk Fryc i Krzysztof Drzazga, a szansę otrzymali Michał Mikołajczyk, Konrad Stępień i Dawid Ryndak.

W pierwszej połowie najlepszą okazję piłkarze Puszczy stworzyli sobie w 26. minucie. Po szybkim ataku bramki nie zdołał jednak zdobyć Longinus Uwakwe. Kilka minut później strzałem z rzutu wolnego gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Wojciech Trochim.

Goście nie zamierzali czekać z odrabianiem strat. Kilka minut później groźnie strzelał Tomalski, ale piłkę zdołał odbić Janukiewicz. Przed przerwą Tomalski próbował jeszcze raz, ale i tym razem dobrze interweniował bramkarz.

Na drugą połowę nie wybiegł już Michał Mikołajczyk, którego zmienił Krzysztof Drzazga. Kilka minut później rezerwowy mógł wpisać się na listę strzelców, ale ofiarną interwencją swój zespół uratował Wołąkiewicz.

W 79. minucie na placu gry zameldował się Marek Kuzma i jak się okazało była to znakomita decyzja trenera Tomasza Tułacza. Wcześniej jednak drużynie gości dopisało szczęście kiedy Drozdowicz obił słupek bramki strzeżonej przez Miłosza Mleczko.

W doliczonym czasie gry Kuzma mógł cieszyć się z pierwszej bramki w barwach Puszczy. Słowak mógł jeszcze raz trafić do siatki, ale jego efektowna próba została zablokowana.