Strona główna > Sportowa Małopolska
Sparingowe zwycięstwo Sandecji nad Puszczą2018-07-11 18:26:00

Sandecja rozegrała dzisiaj przedostatni sparing przed zbliżającym się sezonem. Rywalem był ligowy rywal, czyli Puszcza Niepołomice. Wygrali sądeczanie 2-1.

Na trybunach stadionu przy ulicy Kilińskiego 47 zgromadziło się około 300 widzów.

Na prowadzenie wyprowadził nas Mateusz Klichowicz, wykorzystując świetne zagranie od Bartłomieja Dudzica w pole karne i strzałem z powietrza nie pozostawił bramkarzowi najmniejszych szans. W pierwszej części meczu gospodarze mieli znaczną przewagę na boisku.

Po zmianie stron piłkarze musieli radzić sobie z rzęsistym deszczem. Na drugą połowę trener Tomasz Kafarski desygnował do gry zupełnie nową jedenastkę. Puszcza postawiła trudne warunki, wykorzystując grząskie i śliskie boisko, co przyniosło im korzystny skutek w 49 minucie. Do zagranej piłki z rzutu wolnego najlepiej ustawił się Dawid Sojda i pokonał Pawła Kapsę.

Zwycięską bramkę zdobył dla Sandecji Mariusz Gabrych, który celną główką spuentował świetne dośrodkowanie Damiana Chmiela z lewej części boiska.