Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Maciej Stolarczyk nowym trenerem Białej Gwiazdy2018-06-19 00:06:00

Wisła Kraków SA informuje, iż posadę pierwszego trenera obejmie Maciej Stolarczyk. Asystentami nowego szkoleniowca Białej Gwiazdy będą Radosław Sobolewski, Mariusz Jop i Kazimierz Kmiecik. Przygotowaniem fizycznym zawodników zajmie się dotychczasowy współpracownik Jopa - Wojciech Żuchowicz.


Maciej Stolarczyk urodził się 15 stycznia 1972 roku w Słupsku i tam też zaczynał piłkarską karierę. Największą jej część defensor spędził jednak w barwach Pogoni Szczecin. W ciągu 10 sezonów przy Twardowskiego „Stolar” rozegrał 255 oficjalnych spotkań. Wiślackiej publiczności Stolarczyk zaczął być dobrze znany w 2002 roku. Wtedy to lewy obrońca zameldował się w Krakowie i w ciągu 5 kolejnych lat rozegrał 156 spotkań w barwach Białej Gwiazdy. Walnie przyczynił się do wywalczenia trzech tytułów mistrza Polski, a swoją ofiarną i nieustępliwą grą zaskarbił serca fanów Wisełki. 


Ośmiokrotny reprezentant Polski pożegnał się z Wisłą po sezonie 2006/2007, zaś od sezonu 2009 rozpoczął pracę szkoleniową. Wychowanek Gryfa Słupsk pełnił rolę asystenta Piotra Mandrysza w ekipie Pogoni Szczecin, zaś w sezonie 2010/2011 został mianowany tymczasowym pierwszym trenerem. W kolejnych latach Stolarczyk piastował funkcję asystenta Dariusza Wdowczyka oraz Jana Kociana, by w 2015 roku zamienić ławkę trenerską na gabinet dyrektora sportowego Portowców.

 

Pracę dla Pogoni Maciej Stolarczyk łączył jednak z funkcją asystenta, a później pierwszego trenera reprezentacji Polski U-20. Pod jego wodzą młodzieżowa kadra narodowa zwyciężyła w prestiżowej Elite League, pozostawiając w tyle Włochy, Niemcy i Szwajcarię. Od czerwca 2017 roku skupił się już tylko na pracy dla Portowców.

 

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty