Garbarnia w I lidze!2018-06-13 22:57:00

Garbarnia Kraków awansowała do I ligi! Brązowi po remisie u siebie 1-1, pokonali dziś w Siedlcach miejscową Pogoń 2-1.

Baraż o Nice 1 Ligę: Pogoń Siedlce – Garbarnia Kraków 1-2 (0-1)

0-1 Filip Wójcik 45+2

0-2 Krzysztof Kalemba 80

1-2 Damian Świerblewski 87

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Chyła, Gordon, Zjawiński, Kun, Wichtowski, Bajdur, Szrek, Żytko – Kalemba, Ogar, Pietras. Widzów 1957.

POGOŃ: Misztal – Gordon (46 Szrek), Wichtowski, Żytko, Ratajczak – Kun, Chyła, Polkowski (60 Świerblewski), Tomasiewicz, Zjawiński (77 Bajdur) – Paluchowski.

GARBARNIA: Cabaj – Wrześniewski (88 Furtak), Garzeł, Kalemba, Pietras – Wójcik (64 Krykun), Masiuda, Wojcieszyński, Kiebzak – Kitliński (65 Serafin), Ogar.

W pierwszej połowie gospodarze grali jakby zadowalał ich remis 0-0. To był korzystny dla nich wynik, jednak niezwykle niebezpieczny. Najlepszą szansę dla siedlczan w 8. minucie miał Kun, ale uderzył niecelnie. W końcówce tej części gry ambitnie walczący Garbarze zdobyli gola do szatni. Jego autorem był Wójcik, który wykorzystał wybicie piłki przed siebie po strzale Kalemby z wolnego.

Po przerwie bliski wyrównania był Ratajczak, jednak miejscowi bili głową w brązowy mur. A w 80. minucie Kalemba zamienił na bramkę podanie Wrześniewskiego i było 0-2. Siedlczanie potrzebowali teraz trzech bramek do awansu. Udało się zdobyć jedną, a jej autorem był Świerblewski. Spadek Pogoni i awans Garbarni stał się faktem…

Garbarnia to mistrz Polski z 1931 i wicemistrz z 1929 roku. W ekstraklasie klub występował łącznie przez 15 sezonów, ostatnio w 1956 r. Na drugim szczeblu rozgrywkowym (dawniej II liga, obecnie I liga) Brązowi występowali 20 sezonów, ostatnio w 1974 r.