Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Tomasz Kafarski trenerem Sandecji2018-06-12 11:19:00

Nowy trenerem Sandecji Nowy Sącz został Tomasz Kafarski. Zastąpił on Kazimierza Moskala.


Umowa z nowym trenerem została podpisana na rok z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.


Tomasz Kafarski urodził się 13 stycznia 1975 roku. Przygodę z piłką nożną rozpoczął od roli zawodnika; pierwszym jego klubem była Kaszubia Kościerzyna. Stamtąd trafił do juniorów Lechii Gdańsk, jednak jako senior zadebiutował w zespole z Kościerzyny. Tam też występował do końca swojej piłkarskiej kariery, która zakończyła się 15 lat temu.


Znacznie bogatsza jest jego kariera trenerska. Rozpoczął ją jeszcze jako grający trener Kaszubii Kościerzyna, gdzie pracował do roku 2006. Następnym przystankiem w jego pracy była Lechia Gdańsk. Na początku był tam asystentem takich trenerów jak Tomasz Borkowski, Dariusz Kubicki, czy Jacek Zieliński (w międzyczasie jako pierwszy trener poprowadził "Lechistów" w trzech spotkaniach).


7 kwietnia 2009 roku został zaprezentowany jako główny szkoleniowiec zespołu z Gdańska. Pracował tam ponad dwa lata i w tym czasie dwukrotnie udało mu się wywalczyć ósme miejsce w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Po przygodzie nad morzem przeniósł się na południe, a konkretnie do Krakowa. Tam objął ekstraklasową Cracovię, która wówczas znajdowała się w bardzo trudnej sytuacji; pracował tam zaledwie 2 miesiące.


Następnymi przystankami w jego karierze były: Flota Świnoujście, Olimpia Grudziądz i Drutex-Bytovia Bytów (wszystkie te zespoły prowadził na szczeblu I ligi). Ostatnim miejscem pracy był Górnik Łęczna. "Zielono-czarnych" prowadził od lipca do listopada 2017 roku. Na stanowisku zastąpił go Sławomir Nazaruk.


sandecja.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty