Klęska Słoni w Gdyni2018-03-12 20:41:00

W 27. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza doznał klęski w Gdyni przegrywając z Arką aż 0-4.

Arka Gdynia - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4-0 (3-0)

1-0 Mateusz Szwoch 22 (karny)

2-0 Ruben Jurado 30 (głową)

3-0 Maciej Jankowski 35

4-0 Grzegorz Piesio 75

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Nalepa, Szwoch - Mikovic, Putivtsev (8żk). Widzów 4546.

ARKA: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup Jensen, Warcholak - Zarandia (81 Kun), Bogdanov, Nalepa, Szwoch (62 Piesio) - Jankowski, Jurado (68 Sołdecki).

BBT: Mucha - Szeliga, Toivio, Putivtsev, Maksimenko (46 Pawłowski) - Piątek, Kupczak - Gergel, Stefanik (65 Iancu), Mikovic - Gutkovskis.

Kto wie, jak by się potoczyły losy meczu, gdyby w 5. minucie Gutkovskis wykorzystał "setkę". Goście wyprowadzili kontrę, prawym skrzydłem popędził Gergel, zagrał do Szeligi, ten w pole bramkowe, a odbitą przez obrońcę piłkę powracający do składu "Słoni" Łotysz kopnął z 6 m nad poprzeczką...

Drugi kluczowy moment nastąpił w 21. minucie, gdy po interwencji Mikovica w szesnastce przewrócił się Zbozień. Sędzia podyktował karnego, a arbiter VAR nie oponował, choć z obrazu telewizyjnego w Eurosporcie decyzja wydawała się kontrowersyjna. Za chwilę Szwoch pewnie wykonał jedenastkę, co chyba podłamało gości, gdyż w ciągu niespełna kwadransa gdynianie dołożyli jeszcze dwa gole. W 30. minucie Zarandia zacentrował z prawej strony na dalszy słupek, gdzie Toivio nie upilnował Jurado, który z 4 m "główką" pokonał Muchę. Pięć minut później Szwoch podał do wbiegającego w pole karne Jankowskiego, ten poradził sobie z Putivtsevem i zza narożnika "piątki", z lewej strony uderzył celnie w "długi" róg. W 37. minucie mogło być 4-0, ale Jurado przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Goście byli blisko zdobycia gola w 41. minucie, lecz "główkę" Gutkovskisa obronił Steinbors. To był jedyny celny strzał niecieczan w I połowie.

W pierwszym kwadransie po przerwie "Słonie" mogły zdobyć dwie bramki. W 58. minucie ładną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Gergel, ale zakończył ją niezbyt precyzyjnym podaniem, w efekcie Gutkovskis do niego nie zdążył. Dwie minuty później Gergel miał idealną okazję, lecz z 10 m chybił celu...

Arka spokojnie kontrolowała wynik, a w 75. minucie wykorzystała kontrę, by go podwyższyć na 4-0. Solowym rajdem popisał się Piesio i mimo że goniło go trzech obrońców zdołał oddać celny strzał z 13 m.

Statystycznie goście zanotowali więcej strzałów (17:13), ale tylko trzy były celne. Zdecydowanie brakowało podopiecznym trenera Zielińskiego skuteczności.