Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Nikola Mitrović piłkarzem Wisły2018-01-08 23:45:00

Serbski środkowy pomocnik Nikola Mitrović pozytywnie przeszedł testy medyczne i związał się z Wisłą Kraków półrocznym kontraktem z możliwością przedłużenia o 12 miesięcy. Zawodnik będzie występował z numerem 16.


Mitrović urodził się 2 stycznia 1987 roku w mieście Kruševac na terenie byłej Jugosławii. Pierwsze piłkarskie szlify otrzymał od trenerów lokalnego Napredaka, gdzie wkroczył także w seniorską piłkę. W 2007 roku przeniósł się do słynnego Partizana Belgrad, z którym świętował mistrzostwo Serbii. 


Kolejnym przystankiem w karierze pomocnika był rosyjski Volga Nizhny Novgorod, gdzie trafił w 2009 roku. Rok później obrał węgierski kierunek, gdzie osiedlił się na dłużej. Najpierw zasilił szeregi Újpestu, a następnie na dwa lata zakotwiczył w Videotonie. To właśnie w klubie z siedzibą w Székesfehérvár miał okazję współpracować z trenerem Joanem Carrillo. W barwach Videotonu rozegrał 79 spotkań, zdobywając 7 bramek i zaliczając 20 asyst. W 2011 roku wraz z kolegami z drużyny sięgnął po tytuł najlepszej drużyny na Węgrzech. 

 

Namawiany przez swojego byłego szkoleniowca Paulo Sousę zdecydował się na przeprowadzkę do Maccabi Tel Aviv. Posunięcie to okazało się dobrym rozwiązaniem, bowiem Mitrović dorzucił do swoich sukcesów mistrzostwo Izraela i krajowy puchar w 2015 roku, debiutując również w rozgrywkach elitarnej Ligi Mistrzów. Po trzech latach gry w Tel Avivie, obrał ponownie azjatycki kierunek, podpisując umowę z Shanghai Shenxin. 

 

W Chinach nie zagrzał jednak długo miejsca i po 6 miesiącach powrócił do Izraela, tym razem przywdziewając koszulkę Bnei Yehuda Tel Aviv F.C. W styczniu 2017 roku był już graczem cypryjskiego Anorthosis Famagusta FC, ale i tam nie osiadł na dłużej. 

 

W ciągu całej piłkarskiej kariery trzykrotnie wracał do swojego macierzystego klubu. To właśnie w Napredaku Kruševac spędził ostatnie miesiące. 


Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty