Strona główna > Sportowa Małopolska
I liga (12): Niebiescy wygrali z Ruchem2017-10-18 21:44:00

W zaległym meczu 12. kolejki I ligi Puszcza Niepołomice pokonała 2-1 Ruch Chorzów.

Po 13 kolejkach: 1. Chojniczanka 26 pkt, 2. Miedź Legnica 24, 3. Odra Opole 23, 4. Chrobry Głogów 22, 5. Raków Częstochowa, Puszcza, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Stal Mielec i Olimpia Grudziądz po 18, 10. Bytovia 17, 11. Stomil Olsztyn (12), Górnik Łęczna i Pogoń Siedlce po 16, 14. GKS Katowice (12), Zagłębie Sosnowiec, GKS Tychy i Wigry Suwałki po 15, 18. Ruch 8.

Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów 2-1 (2-1)

0-1 Mello 8

1-1 Bartosz Żurek 10

2-1 Maciej Domański 43 (karny)

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Orłowski, Staniszewski (Puszcza). Widzów 957.

PUSZCZA: Staniszewski – Furtak, Czarny, Stawarczyk, Bartków – Ryndak, Stefanik (86 Szewczyk), Uwakwe, Domański (87 Ziętarski), Żurek (73 Kotwica) – Orłowski.

RUCH: Bankov – Komarnicki, Trojak, Kowalczyk, Hołownia – Przybecki, Zawal, Urbańczyk, Walski (68 Balicki), Mello (78 Słoma) – Posinković (73 B. Nowak).

Podopieczni trenera Tomasza Tułacza wybiegli dziś na murawę w rezerwowym niebieskim komplecie strojów, by nieco zdezorientować sporą grupę sympatyków 14-krotnego mistrza Polski.

W pierwszym składzie Puszczy miejsce odzyskał Bartosz Żurek, a z uwagi na chorobę zgłoszoną przez Michał Mikołajczyka do pierwszej jedenastki wskoczył również Łukasz Furtak.

Lepiej w mecz weszli goście, którzy w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Co ciekawe, kilkadziesiąt sekund wcześniej to zawodnicy z Niepołomic wykonywali stały fragment gry, ale „nadziali” się na błyskawiczny kontratak przyjezdnych, który pięknym strzałem zakończył Mello.

Piłkarze Ruchu nie zdążyli się jednak nacieszyć prowadzeniem, wkrótce było 1-1. Puszcza odpowiedziała błyskawicznie, kiedy to w polu karnym piłka spadła pod nogi Bartosza Żurka, a ten powrót do pierwszego składu przypieczętował zdobyciem bramki.

Po wyprowadzeniu jednego z ciosów przez każdą z drużyn gra nieco się uspokoiła. Więcej było również fauli i typowej walki w środku pola. Serca kibiców Puszczy zadrżały w 38. minucie, kiedy Ruch wykonywał rzut wolny z około 20 metrów. Posinković na całe szczęście uderzył jednak ponad bramką.

W 42. minucie błysnął Longinus Uwakwe. Nigeryjczyk z polskim paszportem zwiódł rywali i wpadł w pole karne. Tam został nieprzepisowo powstrzymany przez rywali i arbiter wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Maciej Domański i wyprowadził Puszczę na prowadzenie. To szóste trafienie „Domana” w tym sezonie, co pozwoliło powrócić pomocnikowi Puszczy na drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi.

Tuż przed przerwą gospodarze mieli jeszcze jedną doskonałą okazję. Po zagraniu piłki ręką przez piłkarza Ruchu wykonywali rzut wolny z 17 metrów. Przed piłką ustawiło się dwóch zawodników, którzy w tym meczu zaliczyli już po jednym trafieniu, a więc Żurek i Domański. Pierwszy przebiegł nad futbolówką, a drugi uderzył. Bankov połapał się jednak w zamiarach strzelca i pewnie obronił.

Po zmianie stron mogliśmy obserwować uważną grę Puszczy. Miejscowi, schowani za podwójną gardą, zdecydowanie przestawili się na grę z kontrataku i kilka takich szybkich ataków udało się przeprowadzić. W 58. minucie po szarży Żurka strzelał Orłowski, ale bramkarz Ruchu zdołał złapać piłkę. Kwadrans przed końcem meczu Bankova starał się zaskoczyć Domański, ale jego uderzenie zostało podbite nad poprzeczkę.

Ruch zagroził Staniszewskiemu tak naprawdę tylko raz. W 88. minucie Zawal kopnął potężnie z dystansu, ale piłka zatrzymała się na reklamach okalających teren obok bramki strzeżonej przez Staniszewskiego.

Minutę przed końcem szansę miał Orłowski, ale z dystansu trafił w poprzeczkę.

Piłkarze Puszczy odnieśli 4. w tym sezonie zwycięstwo przed własną publicznością i oderwali się od grona drużyn znajdujących się w okolicach strefy spadkowej.