Remis Słoni z Arką2017-10-15 19:54:00

W 12. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował z Arką Gdynia 1-1. Punkt uznać trzeba za cenny, gdyż to goście byli bliżsi zwycięstwa.

14.10.2017: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Arka Gdynia 1-1 (1-1)

1-0 Roman Gergel 3

1-1 Mateusz Szwoch 39 (karny)

Sędziował Mariusz Złotek (Gorzyce). Żółte kartki: Putiwcew, Mikovic - Sołdecki, Marciniak. Widzów 2155.

BBT: Mucha - Szeliga, Kecskes (46 Maksimenko), Putiwcew, Mikovic - Jovanovic, Piątek - Gergel, Stefanik (81 Wróbel), Pawłowski (76 Misak) - Śpiączka.

ARKA: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak - Kun, Nalepa (73 Krivets), Sołdecki, Szwoch, Piesio (90+3 Jazvic) - Siemaszko (79 Jurado).

Mecz doskonale zaczął się dla gospodarzy, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie, po pięknej zespołowej akcji. Pawłowski podał na lewo do Piątka, ten precyzyjnie zagrał dołem na 10. metr, a niepilnowany Gergel pewnie trafił do siatki.

Arka wyrównała przed przerwą z karnego podyktowanego za "rękę" Putiwcewa. Jedenastkę wykonał Szwoch.

W 49. minucie goście mieli szansę na drugiego gola, ale Siemaszko główkował obok słupka.

"Słonie" ripostowały 4 minuty później. Stefanik popisał się ładnym dryblingiem, lecz zza szesnastki uderzył nad poprzeczką.

W 64. minutę okazję mieli gdynianie. Nalepa huknął z ok. 30 m tuż nad bramką.

Miejscowi w II połowie zgasnęli, a w końcówce Arka wypracowała dwie dogodne sytuacje. W 88. minucie Krivets uderzył z ponad 20 m, piłka po drodze odbiła się od Misaka, ale Mucha nie dał się zaskoczyć. W 90+2. minucie Szwoch strzelił z 17 m z woleja, na szczęście dla niecieczan - nad poprzeczką.

Statystycznie lepiej prezentowała się Arka: 18:10 w strzałach (2:2 w celnych), 15:3 w kornerach, 56 procent posiadania piłki...