Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Przetarg na budowę stadionu Sandecji2017-10-09 17:49:00

W piątek oficjalnie ruszył przetarg na budowę obiektu piłkarskiego Sandecji w Nowym Sączu przy ul. Kilińskiego 47. Do połowy listopada kontrahenci mogą składać oferty, z których zostanie wybrana najlepsza.


Ostatecznie budowa ma zakończyć się za 18 miesięcy, jednak płyta boiska, budynek klubowy i 4500 miejsc na trybunach muszą zostać oddane znacznie wcześniej, czyli mniej więcej do piłkarskiej jesieni 2018 roku.

 

W swoim ostatecznym kształcie obiekt pomieści ok. 8000 osób, z czego 500 miejsc stanowić będą strefy dla VIP-ów oraz skyboxy. Budynek klubowy będzie w pełni dostosowany do wymogów Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ekstraklasy z w pełni profesjonalnymi szatniami, stanowiskami dla telewizji i zupełnie nową salą konferencyjną. Murawa posiadać będzie system podgrzewania.

 

Projekt przewiduje również budowę boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią oraz miejsc parkingowych. W planach jest, aby stadion nie miał tylko i wyłącznie charakteru piłkarskiego; mają się na nim odbywać również różnego typu imprezy masowe, m.in. koncerty.


sandecja.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty