II liga (4): Remis Garbarzy w Katowicach2017-08-19 22:13:00

W 4. kolejce II ligi piłkarskiej Garbarnia Kraków zremisowała wyjazdowy mecz z Rozwojem Katowice 1-1.

Kolejność w tabeli: 1. Warta Poznań i Radomiak po 12 pkt, 3. GKS 1962 Jastrzębie 10, 4. GKS Bełchatów 9, 5. ŁKS Łódź 8, 6. ROW 1964 Rybnik i Olimpia Elbląg po 7, 8. Błękitni Stargard 6, 9. Garbarnia, Znicz Pruszków, Rozwój Katowice i MKS Kluczbork po 5, 13. Wisła Puławy, Gwardia Koszalin i Siarka Tarnobrzeg po 4, 16. Gryf Wejherowo i Stal Stalowa Wola po 2, 18. Legionovia 0.

Rozwój Katowice – Garbarnia Kraków 1-1 (0-0)

0-1 Krykun 49

1-1 Bętkowski 74

Sędziował Piotr Urban (Siedlce). Żółte kartki: Jaroszek, Paszek – Siedlarz, Pietras, Górecki, Kostrubała. Widzów 364.

ROZWÓJ: Soliński – Mońka, Szeliga, Czekaj, Kowalski (46 Tabiś) – Jaroszek, Płonka – Paszek, Szołtys (59 Bętkowski), Łączek – Marchewka (82 Kamiński).

GARBARNIA: Cabaj – Górecki, Pietras (74 Wojcieszyński), Ogar, Kitliński (46 Krykun), Siedlarz (44 Serafin), Garzeł, Wójcik (83 Nieśmiałowski), Kostrubała, Kalemba, Mistrzyk.

Garbarnia objęła prowadzenie na początku II połowy. Bramkarz gospodarzy Soliński zderzył się przed polem karnym z Łączkiem, co wykorzystał Krykun posyłając piłkę z kilkunastu metrów do pustej bramki. Trzy minuty później bliski podwyższenia był Serafin, ale golkiper goapodarzy obronił strzał nogami.

Rozwój wyrównał w 74. minucie. Akcję zaczął Jaroszek, uruchomił Mońkę, ten ściął do środka, prostopadle zagrał w pole karne do Paszka, który zdołał wycofać jeszcze do Bętkowskiego. Ten zaś lewą nogą pokonał Cabaja.

Rozwój rozpoczął szturm, Garbarnia kontrowała. Gospodarze mieli piłkę meczową w 90. minucie. Kamiński, debiutujący w II lidze 16-latek, stanął oko w oko z Cabajem, już nawet go minął, ale w ostatniej chwili jeden z zawodników Brązowychwybił piłkę na rzut rożny.