I liga (32): Przerwana seria Sandecji2017-05-20 19:34:00

W 32. kolejce I ligi piłkarskiej Sandecja przegrała wyjazdowy mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1-2. Przerwana została seria 8 zwycięstw sądeczan, którzy mimo to zapewnili sobie 1. miejsce w końcowej tabeli!

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Sandecja Nowy Sącz 2-1 (1-1)

0-1 Adrian Danek 26

1-1 Tomasz Podgórski 44 (karny)

2-1 Szymon Lewicki 90+2

Sędziował Łukasz Szczech (Warszawa). Żółte kartki: Magiera - Kuban (2). Czerwona kartka: Kuban (89, druga żółta).

PODBESKIDZIE: Leszczyński - Gumny, Piacek, Magiera, Jaroch - Dolny (78 Lewicki), Hanzel, Deja, Podgórski, Sierpina - Demjan.

SANDECJA: Gliwa - Kuban, Szufryn, Jurkowski, Słaby - Basta (69 Kasprzak), Gałecki, Baran, Trafford (46 Trochim), Danek (57 Wdowiak) - Piszczek.

W I połowie lepiej grali sądeczanie, przewagę udokumentowali w 26. minucie. Akcję prawą stronę przeprowadził Piszczek, podał do środka, na 16. metr, do Danka, który precyzyjnie przymierzył do bramki przy prawym słupku.

Bielszczanie odrobili stratę tuż przed przerwą z karnego podyktowanego za zagranie ręką. Pewnym wykonawcą jedenastki był Podgórski.

W drugiej części gry okazje miały oba zespoły, ale wynik nie uległ zmianie. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się sprawiedliwym remisem, w doliczonym czasie Podbeskidzie zdobyło zwycięskiego gola. Wypracował go Dejmek, a do siatki z 3 m trafił Lewicki.

sandecja.com.pl, st

Czołówka tabeli:

1. Sandecja Nowy Sącz 60 pkt, 2. Zagłębie Sosnowiec 54, 3. Olimpia Grudziądz 53, 4. Górnik Zabrze i Chojniczanka 52, 6. Miedź Legnica 51, 7. GKS Katowice i Podbeskidzie Bielsko-Biała po 50, 9. Wigry Suwałki 49.

Wyniki drużyn z czołówki: Podbeskidzie - Sandecja 2-1, Zagłębie - Stal Mielec 1-1, Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz 1-3, Znicz Pruszków - Górnik Zabrze 1-2, Chojniczanka - Bytovia 1-1, Miedź Legnica - GKS Tychy 3-2, GKS Katowice - MKS Kluczbork 2-3, Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 2-1.

Aktualizacja 21.05.2017 23:15