Strona główna > Sportowa Małopolska
I liga (28): Sandecja wygrywa w Chojnicach i ucieka rywalom!2017-04-29 21:57:00

W meczu na szczycie 28. kolejki I ligi piłkarskiej Sandecja pokonała na wyjeździe Chojniczankę 2-1 i ma aktualnie 4 punkty przewagi nad wiceliderem!

W tabeli: 1. Sandecja Nowy Sącz 51 pkt, 2. Zagłębie Sosnowiec, Chojniczanka i GKS Katowice po 47, 5. Olimpia Grudziądz 46, 6. Wigry Suwałki 45, 7. Miedź Legnica 44, 8. Podbeskidzie Bielsko-Biała 43.

CHOJNICZANKA CHOJNICE – SANDECJA NOWY SĄCZ 1-2 (0-1)

0-1 Filip Piszczek 5

0-2 Adrian Danek 79

1-2 Marcin Biernat 90+

Sędziował Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Żółte kartki: Kieruzel, Rybski – Szufryn. Widzów 1900.

CHOJNICZANKA: Budziłek – Golański (80 Jakóbowski), Biernat, Kieruzel, Pietruszka – Podgórski (77 Gierszewski), Chvedukas, Grzelak, Rybski, Biskup (62 Kosakiewicz) – Mikołajczak.

SANDECJA: Radliński – Kuban, Szufryn, Piter-Bucko, Słaby – Wdowiak, Kasprzak (85 Trafford), Baran, Korzym, Dudzic (89 Jurkowski) – Piszczek (59 Danek).

Sądeczanie szybko objęli prowadzenie na boisku dotychczasowego wicelidera. W 5. minucie Piszczek strzelił celnie z linii szesnastki. Gospodarze dążyli do wyrównania, mieli w I połowie kilka okazji, m.in. Mikołajczak trafił w poprzeczkę. Po przerwie też brakowało im skuteczności. A Sandecja w 79. minucie podwyższyła po znakomitym uderzeniu Danka. Chojniczanka złapała kontakt w doliczonym czasie, w zamieszaniu podbramkowym Radlińskiego pokonał Biernat.