II liga (28): Remis Puszczy w Opolu w doliczonym czasie2017-04-29 21:14:00

W 28. kolejce II ligi piłkarskiej Puszcza zremisowała wyjazdowy mecz z liderem, Odrą Opole, 1-1. Goście wyrównali w doliczonym czasie.

W tabeli: 1. Odra Opole 59 pkt, 2. Raków Częstochowa 58, 3. Puszcza 51, 4. Radomiak 47, 5. Siarka Tarnobrzeg 44.

Odra Opole – Puszcza Niepołomice 1-1 (0-0)

1-0 Łukasz Staroń 86

1-1 Michał Czarny 90+4

Sędziował Sebastian Jarzębak (Bytom). Żółte kartki: Kowalski - Uwakwe, Żurek.

ODRA: Weinzettel - Trznadel, Bodzioch, Kowalski, Brusiło - Wepa (60 Peroński), Nowak, W. Gancarczyk (69 Mateusz Gancarczyk), Marek Gancarczyk (69 Staroń), Wodecki - Skrzypczak (79 Niemczyk).

PUSZCZA: Staniszewski - Furtak (89 Wójcik), Stawarczyk, Czarny, Bartków - Mikulec (65 Zawadzki), Uwakwe, Kotwica, Żurek (67 Łączek), Domański (84 Mikołajczyk) - Orłowski.

W 86. minucie Robert Trznadel po ładnym dryblingu zagrał pilkę w pole karne do Łukasza Staronia. Ten ponownie uderzał głową i mimo iż wydawało się, że bramkarz Puszczy dosięgnie futbolówkę, strzał był zbyt precyzyjny i piłka wpadła do siatki. Kibice tłumnie zgromadzeni przy Oleskiej mogli cieszyć się z prowadzenia.

Nadeszła 90+4. minuta i ostatnia akcja meczu. Po faulu Niemczyka, Puszcza wykonywała rzut wolny sprzed pola karnego. Bardzo silnie uderzoną piłkę Tobiasz Weinzettel sparował na poprzeczkę, futbolówka spadła w okolice 5. metra. W wielkim podbramkowym zamieszaniu piłkę dopadli zawodnicy Puszczy i dosłownie wepchnęli ją do siatki. Szczęśliwym zdobywcą wyrównującej bramki był Michał Czarny.

Emocje, które zafundowali kibicom piłkarze obydwu ekip w ostatnich 10 minutach, w pełni zrekompensowały senny przebieg meczu. Odra wydawała się tego dnia lepsza. Miała więcej dogodnych sytuacji. Puszcza jednak nie odpuszczała i starała się odgryźć, czego dowodem była bramka w ostatniej akcji meczu. Wynik 1-1 wydaje się sprawiedliwy.