Cracovia uległa Legii, teraz będzie się bronić przed spadkiem2017-04-22 23:53:00

W 30. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia przegrała z Legią Warszawa 1-2. Pasy po rundzie zasadniczej uplasowały się na 13. miejscu, do rundy finałowej przystąpią z zaledwie 1 punktem przewagi na ostatnimi trzema zespołami.

Cracovia - Legia Warszawa 1-2 (1-1)

0-1 Dominik Nagy 18

1-1 Damian Dąbrowski 44 (karny)

1-2 Tomas Necid 49

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Polczak, Kanach - Hamalainen. Widzów 12 438.

CRACOVIA: Sandomierski - Deleu (59 Piątek), Polczak, Malarczyk, Brzyski - D. Dąbrowski, Kanach (59 Cetnarski) - Wójcicki, Budziński, Jendrisek (71 Steblecki) - Szczepaniak.

LEGIA: Malarz - Jędrzejczyk, M. Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Kopczyński, Moulin - Guilherme (90 Jodłowiec), Radovic, Nagy (86 Szymański) - Necid (79 Hamalainen).

Statystycznie nie było źle, zwłaszcza pod względem ilości strzałów (18:8, celne 5:4). Jeśli chodzi o skuteczność, lepsi byli goście. - Jeśli chce się wygrać z Legią, to nie można sobie strzelać bramek. A my obie bramki strzeliliśmy dobie sami - skomentował trener Cracovii, Jacek Zieliński.

Mistrzowie Polski objęli prowadzenie w 18. minucie. Z własnej połowy długą piłkę posłał Moulin, wystartował do niej Nagy i pewnie wykorzystał sytuację "sam na sam".

Gospodarze początkowo ustępowali rywalom, ale z czasem zaczęli dochodzić do głosu. Z daleka Malarza zatrudnił Dąbrowski, który tuż przed przerwą uzyskał wyrównującego gola z karnego, podyktowanego za "rękę" Jędrzejczyka.

Zaraz na początku II połowy Legia zdobyła drugiego gola. Radovic zagrał do Necida, ten ograł Malarczyka i z 8 m trafił do siatki.

Krakowianie mogli zremisować. W 67. minucie mieli świetną okazję. Po wrzutce Brzyskiego z wolnego zza szesnastki, z 5 m strzelał Szczepaniak, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił Pazdan.

Od powrotu do ekstraklasy Cracovia zmierzyła się z Legią 9-krotnie i 9 razy przegrała...