Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
I liga (22): Sandecja poległa w Zabrzu2017-03-17 23:45:00

W 22. kolejce I ligi Sandecja Nowy Sącz przegrała w Zabrzu z Górnikiem 0-2.


Po sobotnich meczach prowadzi w tabeli Chojniczanka - 39 pkt przed GKS Katowice i Zagłębiem Sosnowiec - po 37, Miedzią Legnica - 36, Wigrami Suwałki - 35, Miedzią Legnica - 33, Sandecją - 33 (20 meczów), Górnikiem Zabrze - 33, Olimpią Grudziądz - 33 i Pogonią Siedlce - 33.

Górnik Zabrze – Sandecja Nowy Sącz 2-0 (1-0)

1-0 Łukasz Wolsztyński 13

2-0 Łukasz Wolsztyński 73

Sędziował Paweł Pskit (Łódź). Żółte kartki:  Kurzawa - Kuban. Widzów 11 456.

GÓRNIK: Loska – Danch, Kopacz, Suarez, Kosznik – Wolsztyński (82 Ambrosiewicz), Matuszek, Kurzawa, Plizga (79 Arcon) – Ledecky (63 Wolniewicz), Angulo.

SANDECJA: Radliński - Kuban, Piter-Bucko, Szufryn, Słaby – Baran, Danek (50 Korzym), Kasprzak (55 Trafford), Trochim (76 Zając), Wdowiak – Dudzic.


Od pierwszego gwizdka inicjatywa należała do gospodarzy. W 13. minucie Łukasz Wolsztyński przytomnie znalazł się w polu karnym i zdobył bramkę, po dobrej akcji Plizgi. Górnik nadalj był stroną dominującą. W 28. minucie zabrzanie kapitalnie zaatakowali lewą stroną. Kosznik zagrał do Angulo. Ten silnie strzelił, ale świetną paradą popisał się Radliński, ratując swój zespół przed utratą bramki.


Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od mocnego uderzenia Górnika. W 48. minucie niezłym strzałem zza pola karnego popisał się Matuszek, lecz ponownie na posterunku był Radliński. Późiej do głosu zaczęli jednak dochodzić gracze gości. Przez kwadrans to Sandecja była stroną przeważającą. Taki stan rzeczy trwał do 73. minuty. Wówczas kolejny pokaz swoich umiejętności dał Wolsztyński, który kapitalnie uderzył zza pola karnego, nie dając żadnych szans bramkarzowi.


Po stracie drugiej bramki goście stracili wiarę w wywiezienie z Zabrza dobrego rezultatu. Górnicy odnieśli ważne zwycięstwo, ale istotny jest również styl. Zespół gości, który tej wiosny rozbił Pogoń Siedlce i Zagłębie Sosnowiec, na dobrą sprawę nie stworzył w Zabrzu klarownej sytuacji. To bardzo dobrze świadczy o grze defensywy Górnika.


gornikzabrze.pl, st

Aktualizacja 18.03.2017 23:46


sandecjagzabrze.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty