Słonie bez wygranej w tym roku2017-03-17 20:07:00

W 26. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał ze Śląskiem Wrocław 1-2. "Słoniki" są jedynym zespołem, który w 2017 roku nie odniósł zwycięstwa (3 remisy i 3 porażki).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Śląsk Wrocław 1-2 (1-1)

0-1 Robert Pich 5

1-1 Artem Putiwcew 18

1-2 Adam Kokoszka 83

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Guilherme - Augusto, Kovacevic. Widzów 3526.

BBT: Pilarz - Fryc, Osyra, Putiwcew, Guilherme - Kupczak, Babiarz - Gergel (72 Mikovic), Stefanik, Misak (59 Guba) - Nowak (62 Gutkovskis).

ŚLĄSK: Pawełek - Dankowski, Celeban, Kokoszka, Augusto - Kovacevic, Stjepanovic - Roman, Morioka (80 Sito Riera), Pich - Zwoliński (85 Biliński).

Zaczęło się dla gospodarzy źle, bo w 5. minucie piłka wpadła do ich bramki. Morioka podał na wolne pole do Picha, a ten z 10 m uderzył w "długi" róg.

W 18. minucie niecieczanie wyrównali. Gergel trafił z wolnego z ok. 20 m w słupek, futbolówka odbiła się od Pawełka, dopadł do niej pierwszy Putiwcew i wpakował z bliska do siatki.

Kwadrans później szansę miał Śląsk, ale Pich z 10 m strzelił wysoko nad poprzeczką. W 40. minucie okazji dla miejscowych nie wykorzystał Gergel, główkując z 4 m nad bramką.

I połowa była wyrównana, oba zespoły oddały po 5 strzałów, w tym po 1 celnym.

Po przerwie, w 47. minucie, Guilherme zagrał z lewego skrzydła na bliski słupek, po drodze interweniował Dankowski i piłka po rykoszecie omal nie zaskoczyła Pawełka. To była - jak się okazało - jedyna sytuacja gospodarzy w II połowie...

Od tej pory warunki dyktował Śląsk. W 48. minucie Roman przymierzył z 20 m pod poprzeczkę, lecz Pilarz popisał się skuteczną paradą. Po upływie kwadransa Celeban główkował w boczną siatkę. Po kolejnych 5 minutach Morioka zmarnował "setkę"; jego strzał z 6 m obronił nogami golkiper.

Decydująca akcja meczu nastąpiła w 83. minucie. Zwoliński przedłużył głową wrzutkę z lewego skrzydła, a niepilnowany Kokoszka z narożnika "piątki" zmieścił piłkę w "krótkim" rogu. 1-2.

Wrocławianie zasłużyli na zwycięstwo. Mieli przewagę optyczną (53:47%), w strzałach (aż 18:6), w strzałach celnych (5:2) i w kornerach (6:2). "Słonikom" wciąż brakuje kilku punktów, by zapewnić sobie miejsce w pierwszej ósemce. Czy je zdobędą?