Przegrany sparing Wisły z Rakowem2017-01-19 19:50:00

Piłkarze Wisły Kraków w pierwszym przedsezonowym sparingu, rozegranym w mroźnych warunkach w Myślenicach, przegrali z Rakowem Częstochowa 0-2.

Wisła Kraków - Raków Częstochowa 0-2 (0-1)

0-1 Płonka 38

0-2 Figiel 84

Wisła, I połowa: Załuska - Bartosz, Żemło, Gonzalez, Monterde - Uryga, Laskoś - Boguski, Drzazga, Małecki - Brożek.

Wisła, II połowa: Zając - Ptak, Głowacki, Sadlok, Mójta - Cywka, Monterde - Słomka, Brlek, Porębski - Zachara.

Raków, skład wyjściowy: Lis - Oziębała, Duriska, Petrasek, Góra - Margol, Figiel - Wróbel, Kowalczyk, Malinowski - Płonka.

Pierwsza połowa nie obfitowała w groźne sytuacje. Największe niebezpieczeństwo pod bramką częstochowskiego zespołu stworzył Rafał Boguski, po składnej akcji zainicjowanej przez Patryka Małeckiego. Ale to Raków strzelił gola. W 38. minucie po zamieszaniu w wiślackiej szesnastce piłka trafiła pod nogi Tomasza Płonki, który uderzeniem z linii pola karnego pokonał Łukasza Załuskę.

Po przerwie coraz składniej atakowali wiślacy. Najbliższy szczęścia był aktywny Mateusz Zachara, którego uderzenie głową wybronił golkiper przyjezdnych, a raz pomylił się o włos trafiając w słupek. Mimo przewagi Białej Gwiazdy, to znowu goście cieszyli się z gola. Rafał Figiel przymierzył efektownie z rzutu wolnego, nie dając szans Mateuszowi Zającowi.

Kolejne piłkarskie sprawdziany czekają Wisłę Kraków już przy znacznie wyższych temperaturach. W niedzielę krakowska ekipa wyrusza bowiem na zgrupowanie do tureckiej miejscowości Belek.