Puchar Polski: Pogoń za mocna dla Puszczy2016-11-29 23:43:00

Pogoń Szczecin pokonała w meczu rewanżowym Puszczę 2-0 i zapewniła sobie awans do półfinału Pucharu Polski. W pierwszym spotkaniu rozegranym w Niepołomicach portowcy wygrali 2-1.

Ćwierćfinał PP: Pogoń Szczecin – Puszcza Niepołomice 2-0 (1-0)

1-0 Kamil Drygas 10 (głową)

2-0 Adam Frączczak 54

Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółta kartka: Stawarczyk (Puszcza).

POGOŃ: Słowik - Rapa, Rudol, Matras, Nunes - Delew, Murawski (67 Kort), Akahoshi, Drygas, Gyurcso (81 Lewandowski) - Frączczak (74 Zwoliński).

PUSZCZA: Sobieszczyk - Furtak, Stawarczyk, Czarny, Mikołajczyk - Radziemski (51 Kuliga), Uwakwe, Żurek (51 Lepiarz), Domański, Łączek (71 Wójcik) - Orłowski.

II-ligowcy na początku uzyskali przewagę, ale szybko zostali sprowadzeni na ziemię. W 10. minucie Gyurcso dośrodkował z lewej strony, a Drygas głową z 5 m pokonał Sobieszczyka. Gospodarze kontrolowali grę, a po przerwie ich wygraną przypieczętował Frączczak, który dobił z bliska piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Delewa.