Wisła lepsza w derbach Małopolski (FOTO)2016-10-21 22:39:00

W 13. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków pokonała w derbach Małopolski Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2-0. Oba gole strzelił Czech Zdenek Ondrasek. Biała Gwiazda opuściła ostatnie miejsce w tabeli.

Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-0 (1-0)

1-0 Zdenek Ondrasek 26 (głową)

2-0 Zdenek Ondrasek 69 (karny)

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Mączyński (4żk), Sadlok, Ondrasek - Osyra. Widzów 11 347.

WISŁA: Załuska - Jovic, Głowacki, Guzmics, Sadlok - Boguski, Mączyński, Popovic, Małecki (90+1 Brlek) - Zachara (46 Brożek), Ondrasek.

BBT: Pilarz - Fryc, Osyra, Putiwcew, Pleva - Babiarz (61 Nowak), Jovanovic (61 Kędziora) - Gergel (78 Smuczyński), Kupczak, Guilherme - Gutkovskis.

Wiślacy przeważali w I połowie, co udokumentowali golem w 26. minucie. Małecki krótko rozegrał rzut rożny z Popovicem, po czym dośrodkował na trzeci metr, skąd Ondrasek głową pokonał Pilarza. Czech mógł podwyższyć w 44. minucie, ale jego strzał z narożnika "piątki" sparował golkiper gości, a dobitkę Zachary zablokował Fryc.

Po przerwie niecieczanie próbowali odrabiać stratę, ale nie potrafili wykreować sytuacji bramkowej. Najbliżej powodzenia był w 59. minucie Gutkovskis, który jednak główkował z 10 m zbyt anemicznie, w dodatku trafił w ręce bramkarza.

Gospodarze mieli świetną okazję w 63. minucie, lecz Ondrasek i Brożek minęli się z dośrodkowaniem, a Małecki spudłował.

Krakowianie postawili pieczęć w 69. minucie, z karnego pewnie wykonanego przez Ondraska. Jedenastka została podyktowana za kontrowersyjny faul Fryca na Małeckim.

W końcówce goście grali nawet trzema napastnikami, lecz nic nie wskórali. Defensywa Białej Gwiazdy, dowodzona przez rozgrywającego 400. mecz w ekstraklasie Głowackiego, nie popełniła błędu. Wiślacy kontrolowali grę i wynik.