Brożek uratował remis w Poznaniu2016-10-17 08:50:00

W 12. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła zremisowała w Poznaniu z Lechem 1-1. Wyrównującego gola dla krakowian zdobył w 90+1. minucie Paweł Brożek. To jego 134. ligowe trafienie!

Lech Poznań - Wisła Kraków 1-1 (0-0)

1-0 Darko Jevtic 69

1-1 Paweł Brożek 90+1

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Kędziora - Mączyński, Głowacki, Ondrasek. Widzów 20 158.

LECH: Putnocky - Kędziora, Nielsen, Bednarek, Kadar - Tetteh - Formella, Jevtic, Gajos (88 Trałka), Pawłowski (63 Majewski) - Robak (75 Kownacki).

WISŁA: Załuska - Jovic, Głowacki, Guzmics, Sadlok - Boguski (80 Brlek), Mączyński, Popovic (88 Cywka), Małecki - Zachara (68 Brożek), Ondrasek.

Początek należał do Lecha. W 5. minucie szansy nie wykorzystał Formella strzelając z czystej pozycji w ręce bramkarza. Trzy minuty później Jevtic przymierzył z ok. 20 m w poprzeczkę. Wiślacy zrewanżowali się uderzeniem Mączyńskiego z ok. 25 i okazją Ondraska w 43. minucie. W obu przypadkach Putnocky był na posterunku.

W 69. minucie "Kolejorz" objął prowadzenie. Naciskany przez Formellę Sadlok stracił piłkę na rzecz Jevtica, który wbiegł z nią z prawej strony w pole karne, po czym z ok. 10 m technicznie uderzył dołem w dalszy róg.

Później atakowali wiślacy. Małecki domagał się karnego za niedozwolony wślizg Kędziory, z drugiej strony natomiast Majewski czuł się poszkodowany po interwencji Popovica. Sędzia ani w jednym, ani w drugim przypadku nie odgwizdał karnego. Pod koniec z wolnego groźnie uderzył Jevtic, piłka przeleciała obok górnego rogu.

W doliczonym czasie z lewego skrzydła dośrodkował dołem Sadlok, z futbolówką minął się obrońca gospodarzy Bednarek, co wykorzystał nadbiegający Brożek pakując ją z 5 m do siatki.

Krakowianie oddali więcej strzałów (17:11, celne 6:4) i wywalczyli zasłużony remis.