I liga (5): Sandecja wygrała z Górnikiem2016-08-24 21:52:00

W 5. kolejce I ligi piłkarskiej Sandecja wygrała z Górnikiem Zabrze 2-0! Sądeczanie zajmują 5. miejsce w tabeli z dorobkiem 8 pkt, górnicy są na 15. pozycji (4 pkt). Liderują Wigry Suwałki - 13 pkt.

Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze 2-0 (1-0)

1-0 Wojciech Trochim 37

2-0 Maciej Korzym 76

Sędziował Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Żółte kartki: Radliński - Nowak, Grendel. Widzów 2500.

SANDECJA: Radliński - Kuban, Szufryn, Piter-Bucko, Słaby - Kasprzak, Kuźma (90+ Smoleń), Baran, Trochim (64 Dudzic), Małkowski - Korzym (89 Danek).

GÓRNIK: Kuchta - Matuszek, Kopacz, Danch, Kurzawa - Gergel, Grendel (82 Wolniewicz), Przybylski (58 Nowak), Wolsztyński (58 Skrzypczak), Plizga - Angulo.

W I połowie bierną postawę defensorów Górnika wykorzystał Wojciech Trochim i gospodarze objęli prowadzenie. Asystę zanotował Maciej Korzym. W tej części gry cichym bohaterem był bramkarz zabrzan Kuchta, gdyby nie jego interwencje wynik na korzyść Sandecji byłby wyższy. Po przerwie podwyższył Maciej Korzym, asystę zaliczył Maciej Małkowski.